top of page

Česká ekipa úspěšná v Polsku

Necelých 90 km od českých hranic se o víkendu 27. - 28.1. 2024 konala polská Cichón Stallions Show 2024. Součástí programu byla také oblíbená chovatelská konference, která přilákala mnoho uznávaných odborníků i posluchačů. Sportovní centrum a hřebčín ,,Cichoń Stallions" aktivně spolupracuje s dánskou stájí Helgstrand a stanicí hřebců Paula Schockemöhleho. Přehlídka hřebců probíhala v hale do posledního místa zaplněné diváky a chovatelé mohli v krátkých ukázkách shlédnout hřebce světové úrovně.


Česká ekipa se účastnila Šampionátu skoku ve volnosti teplokrevných plemen. Komunikace s organizátory byla na profesionální úrovni a polská strana s nadšením uvítala účast koní z České republiky. Koně domácího chovu vzorně reprezentovali svoji zemi a v kvalitní konkurenci se umístili na předních příčkách.


Polskému publiku se předvedli mladí tříletí hřebci Fuertte Romeo a Vutton van´t Hoogste, kteří se úspěšně účastnili i I. předvýběru pro plemennou knihu českého teplokrevníka.


Klisna Stacamilla po Stalypso z matky 80/320 Šipka II po Norman s přehledem zvítězila ve své kategorii a Radek Vitásek si domů odvezl titul šampionky čtyřletých klisen ve skoku ve volnosti. Mezi čtyřletými se na třetím místě umístila 79/779 Madonna di Campilio (Calox x Corrado II) z chovu pana Jana Svěrkoše a v majetku pana MVDr. Igora Sušovského. Pátý byl 61/713 Chocolatiere (Cantesini x Oscar) z chovu paní Šmatlákové a v majetku Pavla Holešovského. Hnědý valach plemene český teplokrevník ukázal velmi dobrou mechaniku pohybu a za skokové vlohy byl hodnocen nejvyšší známkou dne. Mezi čtyřletými se také prezentoval valach 84/355 Land Cruiser RVP po Lamaze TN z matky 90/397 Aronie RVP po Lord Weingard.


Děkujeme za reprezentaci majitelům, kteří se nebáli ukázat, že i koně českého chovu jsou kvalitní, konkurenceschopní a srovnatelní se zahraničím. Jde o akci, která se v polském Radzionkówu koná každý rok a je vhodnou příležitostí pro prezentaci koní plemene český teplokrevník.
text : Veronika Konvalinková

foto: Pavel Holešovský

93 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page