top of page

Český teplokrevník na drezurním MČR v Brně

Aktualizováno: 20. 8. 2022

Jezdecký klub Panská lícha hostil ve dnech 11.-14. srpna 2022 Mistrovství ČR v drezuře a paradrezuře. Vše bylo díky zkušeným pořadatelům skvěle připraveno pro náročný drezurní meeting, jakým je domácí mistrovství. Diváci mohli živý přenos sledovat prostřednictvím EquiTv.


V kategorii dětí se na celkově 4. místě umístila Anna Šestáková a klisna Avelange, reprezentující JK Argos. V tříkolové soutěži (DU-B, DD, vL) získala v součtu krásných 66,5%. Tato teprve sedmiletá hnědka 20/927 Avelange (Chico´s Boy x Baladin de L´Oir) chovatelky Jany Kreidlové byla zároveň vyhlášena jako nejlepší kůň českého teplokrevníka na drezurním mistrovství. V této obtížnosti dobře prezentovala JK Valašsko jezdkyně Christinne Lenomarová a klisna 11/145 Goldy z Chrástu (Federweisser x Radegast), která si za celkový výkon 64,3% odvezla z mistrovství 7.místo. Do desátého místa v šesnáctičlenném startovním poli se ještě umístila Tereza Malá s 17/107 Baileys 3 (Plesant x Vals), hned za nimi Barbora Černá a 72/222 Karotka (Catango Z x Prince Westport).


Avelange Goldy z Chrástu

Karotka Malše lužická Baileys


Mezi mladšími juniory jednoznačně kralovala Johana Vašáryová a plemenný hřebec 2495 Firestone (Johnson x Florencio). Tato velmi dobře sehraná dvojice zvítězila ve všech třech úlohách (JU, JU, vJ) a třetí den zajeli nejlepší výsledek za 74,69%, což jim prvenství v této kategorii již jen potvrdilo. Plemeno český teplokrevník reprezentovala klisna 52/521 Mon Ami S (Cool Paradise x Cesano II), která se s Danielou Prokešovou umístila s 63,27% na celkově šestém místě. Celkovou známku nad 60% si z mistrovství odvezli i Eliška Houdová a desetiletý ryzák 50/509 Monet (Commodor x Manillon Rouge) 9 či Anna Jakubcová a valach 7/505 Darcy (DAF Ondráš x Glowing).


U kategorie starších juniorů neměl český teplokrevník svého zástupce, avšak v kategorii jezdců do 25 let již rozhodně bylo komu fandit. Výsledky první trojice byly velmi vyrovnané a pohybovaly se ve všech třech úlohách (YU, SG, vY) stabilně nad 67%. K této hranici s celkovým počtem 64% se přiblížila Barbora Zourková a ryzák 47/735 Fenix (Federweisser x Walzerkönig) . Dvojice reprezentující JK For Riders Team si odvezla z mistrovství 4.místo. V sedle valacha 2902 Bohém (Ballast x Continue) byla úspěšná i Veronika Gajdolínová, které se bohužel nevydařila dle představ úloha SG, ale i tak byl celkový součet 61,3% a pěkné 6.místo. Hned za nimi se umístila Pavlína Svobodová a Flop 3 (Frühesch-2 x Ronald) z chovu pana Studničky. Nad 60% procent ve všech třech úlohách měla i Kristýna Kačírková a ryzák Dantes (Poldori x Veronal). Jedenáctá příčka pak patřila Evě Floriánové a bělce 31/193 Reggie 1 (Con Cosmos x Fors) z chovu pana Vaňhy.


Fenix Flop Bohém


Kategorie seniorů je již tradičně rozdělena na Velkou a Malou rundu. Do Malé rundy se lze kvalifikovat, pouze pokud má dvojice ve dvou úlohách IM1 na různých místech hodnocení 62% a vyšší. V Malé rundě soutěží jednotlivci v úlohách SG, IM1 a vIM1. Velká runda jezdce prověří v úlohách IMA, IMB a vIMA/B. Z jezdců sedlajících koně plemene ČT se nejlépe dařilo v Malé rundě Anně Chmelařové. Jezdkyně s valachem 53/211 Letkiss B (Landino x Ballast) je zástupkyní Stáje Kincl a i když jejich forma se každým dnem zlepšovala, odvezli si z mistrovství součet 63,25% a konečné 5.místo. Mistrovství České Republiky ve Velké Rundě bylo napínavé od začátku do konce a o vítězi v jednotlivých úlohách rozhodovali desítky procent. Celkový výsledek 67,95% a první příčka patřila Petře Miki Civišové, sedlající valacha Europe-M (Sandro Hit x Jazz).

Letkiss-B

Na mistrovské úrovni se v Brně jeli i paradrezurní úlohy - Individual a Team Test, Freestyle. Mistrovský titul ve skupině Grade získala Anastasja Vištalová na klisně Dominique. Na druhém místě se umístila Kristýna Rudolfová a valach 45/686 Belfast 5 (Belfast Vasury x Bacar). Jako nejlepší zástupce českého teplokrevníka v paradrezurních soutěžích byl vyhlášen valach 25/762 Mon Aer (Carismo x Burbon) z chovu paní Svatavy Richtrové, který s jezdkyní Terezou Dubcovou v kategorii ,,Nezařazených" získal s celkovým součtem 66,9% krásné druhé místo.

.

text : Veronika Konvalinková

fotografie : Ivana Maršálková

130 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

ความคิดเห็น


bottom of page