top of page

Český teplokrevník na MČR v Martinicích

Aktualizováno: 27. 7. 2023


34/876 Gimmy (Montreal x Przedswit XVI-64)

Více než dvě stovky startujících dvojic se sešly na Mistrovství České Republiky dětí a juniorů v parkurovém skákání. Jezdecká společnost Equitana Martinice s ředitelem závodů Alešem Suchánkem připravila mistrovství na profesionální úrovni a po čtvrteční veterinární přejímce, zahajovacích trénincích a slavnostním nástupu následovaly od pátku do neděle skokové soutěže.

Delpreé Quinci


Pro děti byl stavitelem Eduardem Petrovičem postaven parkur obtížnosti L* a L**. Na úrovni družstev se pak soutěžilo v obtížnosti ZL. V prvním kole se dařilo Barboře Korábové z JS Dolní Jelení. S klisnou 34/48 Delpreé (Dormane du Puy x Ascot ) zajela rychlý čistý parkur a obsadila tak druhé místo v páteční soutěži L* a třetí místo v sobotní L** (120 cm). Z koní plemene český teplokrevník jsme sledovali i výkon klisny 91/174 Quinci (Quick Lauro x Corsár), která s Dominikou Hrnčířovou z JK Proseč zajela čistě první kolo a soutěže úrovně L** absolvovala vždy za chybku což pro ni ve finále znamenalo výsledné 7.místo na MČR dětí. Celkový počet 8 trestných bodů ze všech soutěží nasbírala Aneta Hajšmarová s třináctiletým valachem 16/806 Amizar (Aristo Z x Carismo ), ve výsledkové listině obsadili 11. místo.

 • 7. místo : Dominika Hrnčířová - Quinci

 • 11. místo : Aneta Hajšmanová - Amizar

 • 17. místo : Julie Cvrkalová - Cassablanca

 • 19. místo : Barbora Korábová - Delpreé

Que-Sera Radhošť HF


V prvním kole MČR družstev vybojovala první místo Marie Anastázie Hošáková s klisnou 90/702 Jamie HF (Galandro ZH x Federweisser) z JK Hřebčína HF. Jízdu bez trestných bodů zajela také Natálie Szieklíková s patnáctiletou klisnou 1/777 Lagarda (Volonter-T x Walzerkönig ) z chovu Josefa Šafraty a pomohla tak k vítězství Středočeské oblasti. V druhém kole soutěže ZL měla v rozeskakování nejrychlejší čas Barbora Jílková a 26/375 Que Sera (Faraday x Quidam´s Rubin ). Jezdkyně z JK Kontur Hunčí reprezentovala Plzeňskou oblast. Jako třetí v pořadí se umístila Ema Ryšková s valachem 90/405 Radhošť HF (Rico HF x Federweisser). Stanislav Hošák tedy mohl slavit dvojnásobný chovatelský úspěch, neboť oba dva koně pochází z matky 64/624 Jennifer HF a z rodiny hannoverské klisny Dielesa I. Celkově 6.místo patřilo Evě Rothové a klisně 91/285 Varmon (Volonter-T x Heartbreak ZH ) z chovu Zdeňka Hrnčíře. Hned za nimi se umístila Natále Melmerová s 19/832 Jimmym (Jimtown x Lancer II ), dvojice reprezentovala JK Equuleus.

 • 1. místo : Barbora Jílková - Que-Sera (Plzeňská 1)

 • 3. místo : Ema Ryšková - Radhošť HF (Severomoravská 2)

 • 6. místo : Eva Rothová - Varmon (Praha 1)

 • 7.místo : Natálie Melmerová - Jimmy 5 (Praha 1)

 • 8. místo : Natálie Szieklíková - Lagarda (Středočeská 1)

 • 10. místo : Marie Anastazie Hošáková - Jamie HF (Severomoravská 2)

Casilia Ari von Risto


Soutěže pro juniory byly rozděleny na mladší pro jezdce ve věku 15-16 let a starší juniory 17-18 let. Pro mladší juniory byla zahajovací soutěž postavena na úrovni L** (120 cm). Nejlépe si z jezdců sedlající koně plemene český teplokrevník vedla Aneta Hrnčířová s klisnou 16/936 Casilia (Casino Berlin x Le Patron), když v prvním kole obsadila 1. místo, což společně s nulou z třetího kola znamenalo výsledné 6.místo na MČR v kategorii mladších juniorů. V druhém kole se obtížnost zvýšila na S* (125 cm), nejlépe si s touto výškou rozuměla Beáta Horáková s valachem 40/608 Ari von Risto (Aristo Z x Ramiro-47) a umístila se na druhém místě za Rozálií Sovovou s holandskou klisnou Ella 1 po Verdi. Do desátého místa se s čistým kontem umístila Kateřina Potluková s dvacetiletým valachem 3/430 Land Master (Landprinz x Falun ).

 • 5. místo : Beáta Horáková - Ari von Risto

 • 6. místo : Aneta Hrnčířová - Casilia 1

 • 11. místo Eliška Perlíková - Geronimo 2


Pro starší juniory byly mistrovské soutěže vypsány dvě kola na obtížnosti S** a třetí kolo ST*. V prvním kole zajela čistou jízdu bez trestných bodů Ema Saláková a klisna 34/876 Gimmy (Montreal x Przedswit XVI-64). Nulu na kontě si udržela i Alena Kozojedová s klisnou 91/50 Nestea (Lantino x Quick Lauro Z). V druhém kole jsme opět viděli mnoho pěkných sportovních výkonů a do první desítky se probojovala i Anna Poláková s valachem 2/815 Ben Hur Junior (Beethowen x Mir Sada (FR) ). Třetí kolo zamíchalo výsledným pořadím. Do rozeskakování o mistrovský titul postoupila Ema Saláková s Gimmy, jezdkyně reprezentující Stáj Dvůr Židovice tak získala 2. místo na MČR v kategorii starších juniorů. Gratulujeme!

 • 2. místo : Ema Saláková - Gimmy 1, nar.2011 (Montreal x Przedswit XVI-64)

 • 7.místo : Alena Kozojedová - Nestea, nar.2015 (Lantino x Quick Lauro Z)

 • 18. místo : Anna Poláková - Ben Hur Junior (Beethowen x Mir Sada (FR)

Jasper Gold Ginger S


Soutěž družstev v kategorii juniorů patřila k těm nejvíce početně obsazeným. První kolo na úrovni L** s nejrychlejším časem vyhrála Davida Kodadová s valachem 24/170 Amarillo-I ( Amarillo x Almhirt chlumecký ). Sedmá příčka patřila Adéle Včelákové s klisnou 1/338 Dark Berry (Conwey T x Catango Z) a stejný čas měla i Gabriela Horká s třináctiletou 14/849 Kigali ( Heartbreak ZH x Landos) z chovu paní Vachutkové. V druhém kole postoupilo do rozeskakování šest dvojic. Čistou jízdu a nejrychlejší čas měla Eliška Složilová ze zlínské oblasti s osmiletou ryzkou 91/137 Ginger S (Amarillo x Silvio II ). Vydařený parkur jsme mohli vidět i v podání Kateřiny Kolískové s valachem 21/659 Jasper Gold (Jaspis x Grannox) z plzeňské oblasti.

 • 1. místo : Eliška Složilová - Ginger S (Zlínská 1)

 • 4. místo : Kateřina Kolísková - Jasper Gold (Plzeňská 1)

 • 17. místo : Adéla Včelová - Dark Berry (Praha 2)

 • 18.místo : Natálie Špůrková - Manillon V (Severomoravská 1)


Gratulujeme všem účastníkům martinického mistrovství. Těší nás, že koně plemene český teplokrevník jsou spolehlivými partnery pro začínající jezdce i pro děti a juniory na mistrovské úrovni.


text : Veronika Konvalinková

foto: Patricie Mazuchová

128 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

KMK Ptýrov

Comments


bottom of page