top of page

Jarní cena NašiměřicJezdecký spolek Našiměřice uspořádal v sobotu 11.5.2024 Jarní parkurové závody. Jezdci mohli prověřit nový povrch již na hobby závodech v dubnu. Tuto akci si oblíbila široká skupina jezdců od amatérů, juniorů až po seniory a samostatně byla vypsána i soutěž ZM pro čtyřleté a pětileté koně. Pod taktovkou rodiny Richarda Nováka běžel celý organizačně náročný den velmi hladce a my je rovněž již těšíme na červencové chovatelské akce.


Nejúspěšnějším koněm se stala desetiletá klisna českého teplokrevníka 10/856 Queen Betty (Quidamo x Lordano), která získala 2. místo v soutěži ZL a s jezdkyní Monikou Poloučkovou z JK Farma Kloboučky zajela rozeskakování bez trestných bodů a stala se vítězkou soutěže L* (115 cm). Jistou zajímavostí je, že ze stejné rodiny jako Queen Betty pochází i hřebeček Norman po Caleri II, loňský vítěz přehlídky hříbat v Našiměřicích.


Jako druhá postoupila v soutěži L* do rozeskakování Lucie Palečková z JS Ruf. S klisnou 53/252 Zarry (Oscar x Lantaan) měli rychlý čas, ale jedna chyba v rozeskakování je připravila o vítězství. I přes vyšší věk se klisna z chovu pana Růžičky předvedla ve skvělé formě a velmi zkušeně slouží jako učitelka pro mladou jezdkyni.Ve stejné soutěži se představil i valach 74/336 Maur po Manillon Rouge s Klárou Barešovou nebo 59/16 Cirrus po Cesano II s Janou Dyntarovou. Domácí jezdecký spolek reprezentovala Gabriela Pavlíčková s klisnou 11/677 Galera po Dormane du Puy z matky Galie po Porter. Tato dvojice s nejrychlejším časem zvítězila v soutěži ZL. Gratulujeme.
foto: Ivana Maršálková

text : Veronika Konvalinková


133 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page