top of page

Jihomoravská výstava Našiměřice

Aktualizováno: 24. 8. 2020

Velmi povedenou přehlídku koní z oblasti jižní Moravy připravili manželé Novákovi v Našiměřicích na sobotu 1.srpna. Chovatelé si zde mohli vybojovat účast v celostátním finále přehlídky hříbat a tříletých klisen plemene český teplokrevník, avšak možnost porovnat své chovatelské produkty dostali i ostatní majitelé koní, kterým Novákovi nabídli další otevřené soutěže.

Hříbata ročník 2020 - hřebečci

Úvodní kategorii hřebečků ročníku 2020 ovládl Cory-D (nanoře) po Cantesini, 62/45 Nadyne-D po Christon chovu a majetku Jaroslava Domkáře.

Druhý se umístil Global Diamond po Global Champion TN, z 42/666 Gája po Carismo chovu Kateřiny Slezákové. Klisničky stejného ročníku soutěžily čtyři a posuzovala je jako ostatní kategorie komise: MVDr. Otakar Chvátal, Ing. Jiří Ptáček a Ing.Lubomír Procházka.

Hříbata ročník 2020 - klisničky


Klisničky stejného ročníku soutěžily čtyři a posuzovala je jako ostatní kategorie komise: MVDr. Otakar Chvátal, Ing. Jiří Ptáček a Ing.Lubomír Procházka.

Nejlepší klisničkou byla vyhodnocena Mystery of Dream-M po Chico´s Boy, 53/201 Mocca po Catango Z chovu Moniky Matouškové.

Druhá se umístila Stela Artois II po Stalypso, 45/230 Santa Maria po Satisfaction II opět z chovu Moniky Matouškové.

Třetí skončila domácí Celine-N po Lamaze Tn, z 62/40 Cornelia-N po Christon manželů Novákových z Našiměřic.


Přehlídka tříletých klisen


Tříletých klisen viděli diváci pět. Zvítězila 91/562 Chantal po Cassini´s Son-T, 17/692 Chala po Landino chovu ZH Písek, v majetku manželů Novákových.


Vícešampionkou jižní Moravy se stala 90/472 My Fairy Latinity po Cardiff Dwerse Hagen Z, 61/466 Latibella Cappy Girls po Carol chovu Moniky Poloučkové.


Třetí místo obsadila 90/457 Ciara-D po Cola, z 62/946 Cofila-D po Beethowen chovu Radky a Jaroslava Domkářových, v majetku Daniely Jurové.


Kategorii mladých koní hřebců a valachů do tří let ovládl Jump For You po Go-On T.S.,z matky 53/343 Johanka po Przedswit Rufa, odchovaný Marianem Malichem. Ten získal známky 8,5 a 8.0 bodu.


Druhý skončil valach malopolskéhoho chovu Just Do It po Przedswit XXXIV Nemo v majetku Alice Křivánkové. Mezi klisnami do tří let věku se nejlépe dařilo 72/101 Blackberry po Galandro ZH, 64/792 Blueberry po Cry For Me chovu a majetku Alice Křivánkové.


Druhá se umístila 79/722 Warness Carmen plemene cs po Watrness, z 58/703 Grand Step Jasněnka po Grand Step chovatelky Andrey Bartoňkové. Třetí místo obsadila 62/178 Queen Lea po Quidamo, z 74/274 Quick Laura po Quick Lauro Z chovu a majetku H.a J.Dočkalových.


Chovatelsky zajímavou podívanou nabídla kategorie čtyřletých a starších klisen. V ní se představily jednak sportovně úspěšné klisny z parkurových kolbišť, nebo také matky mladých koní z ostatních soutěží. Zvítězila ryzka 52/233 Balada po Ballast, z 52/597 Hillary po Rookery Hill chovatelky Lenky Klímové, v majetku Karla Procházky. Klisna zaujala velmi dobrým pohybem, zejména v klusu.


Druhá skončila Eleanor Z po Eldorado van de Zeshoek, z Olympique Rose po Animo, chovu hřebčína Zangersheide, v majetku Pavla Urbana. Třetí příčka patřila domácí klisně 11/799 Charlotte JJ po Christon, z Obora´s Rebecca po Treasure Z chovatelky Jany Soukupové, v majetku manželů Novákových. V otevřené kategorii všech koní se utkali welsh part-bred Adalim Eggie po Elchioro chovu Milady Macháčkové, v majetku Hany Silnicové a slovenský teplokrevník Kali po Senátor Scampolo v majetku Alice Křivánkové. Oba koně byli shodně vyhlášeni vítězi. V rámci celého dne manželé Novákovi pro vystavovatele i diváky zajišťovali bezchybný servis. Všichni vítězové obdrželi pamětní plakety, diplomy. Stejně jako vloni připravili Romana a Richard Novákovi výstavu drobných hospodářských zvířat z Našiměřic a okolí. Všem majitelům koní patří poděkování za ochotu jejich koně na výstavě předvádět a manželům Novákovým za přípravu a organizaci zdařilé přehlídky.

Text a foto Martina Kůstková

215 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page