top of page

KMK míří do finále

Seriál KMK se v úterý 16.8.2022 přesunul do ZH Písek, kde se odehrálo již sedmé kolo těchto důležitých chovatelských soutěží. Před komisaře Vladimíra Hrušku se na start postavila bezmála stovka dvojic.


Lodit

V soutěži stupně ZL pro čtyřleté klisny v celkovém bodování jasně vede Petr Vančura a jeho klisna 43/830 Alfa 50 (Aristo Z x Comero), která po vítězství ve Zduchovicích, potvrdila svou vynikající formu i v Písku a od komisaře získala za výkon krásných 25,2 bodu. Další stálicí seriálu KMK je čtyřletá ryzka 90/702 Jamie HF (Galandro ZH x Federweisser), která si v Písku zapsala 4.místo a celkový součet 25 bodu jí pouze potvrdil kvalifikaci do finále stejně jako hned za ní umístěné klisně 65/821 La Sophia ( Aristo Z x Quick Lauro Z) s jezdkyní Renatou Vlkovou. Do finále postupují i klisny 90/705 Tsunami (Cola x Edminton) a 90/719 Dakota (Stakkato Gold x Rosario), kterým se v Písku příliš nedařilo a obě měli hodnocení ponížené o osmibodovou penalizaci za shození překážky.

Alfa Jamie La Sophia

V soutěži pro čtyřleté hřebce a valachy se na start postavilo celkem 16 účastníků. Prvenství patřilo Miroslavu Příhodovi, který sedlal francouzského valacha Invictus de Vedoso ( Bellissimo x Norman Pre Noir). S odstupem 0,4 bodu se za ním na druhém místě umístil domácí Jakub Štěrba a plemenný hřebec 2580 Eldorado 45 (Eldorado van de Zeshoek x Lord Pezi). Za stáj JK Mělník startovala v soutěži i Kateřina Mestenhauserová, která s hřebcem 13/143 Espace (Chin Champs Calado x Carismo) obsadila šestou příčku, což mu i tak zajistilo prvenství v celkovém bodování soutěží KMK. Hřebec 2909 Mugáno novojický HF (Lector van den Bisschop x Federweisser) a Veronika Jelínková v Písku inkasovali i přes pěknou jízdu 4 trestné body a museli se spokojit s třináctým místem, i tak tento ryzák podává stabilně kvalitní výkony a účast ve finále má jistou.

Lulu Rock´n Artist Hot Love


Pro pětileté koně byl stavitelem Ing. Janem Šímou připraven parkur obtížnosti L*. Mezi zástupci českého teplokrevníka se si nejlépe vedla bělka 90/540 Lulu 2 (Lord Weingard x Clintord II) s jezdkyní Kateřinou Benediktovou a hned za nimi na třetím místě s hodnocením 25,2 bodu se umístil Zdeněk Jarka a ryzka 90/628 Rockn Artist ( Aristo Z x Rock´n Roll). Za stáj JŠ Valdštejnská obora startoval Václav Mládek, který svou klisnu 90/447 Hot Love (Hickstead White x Quidam´s Rubin) provedl bezchybně parkurem a celkově získal 5. místo. Komisař v této kategorii to rozhodně neměl jednoduché a mezi klisnami na prvních deseti příčkách byly rozdíly pouze 0,1 bodu. Kateřina Benediktová se svou druhou klisnou 90/539 Lara Star (Cola x Quick Star) tedy brala 6.místo a celkově 24,9 bodu. Čistou jízdu předvedla i 90/627 Cento Larista (Cento Lano Arcus x Aristo Z), která s jezdkyní Janou Jarkovou reprezentuje stáj JK Haná a od komisaře získali 24,6 bodu a 8.místo, což jim i tak potvrdilo postup do finále.


V kategorii pětiletých se sešla kvalitní dvacítka hřebců a valachů, mezi kterými vynikli zejména koně Matěje Kotalíka. Dobře se vedlo i Janu Chýlemu s plemenným hřebcem 2801 Cool Wonder (Cool Paradise x Beethowen), z prvních příček jej bohužel sesadila penalizace za jedno shození a i tak se na jejich výkony můžeme těšit v závěrečném finále.


Cinderella

Šestileté klisny o rozdíl třídy porazila oldenburská Chactula PS (Chac Boy x Cantadal), kterou sedlal Jiří Tměj a komisař této dvojici udělil známku 26,6 bodu. Vynikající skóre 25,3 bodu tedy Daniele Kotalíkové na klisně 91/437 Cinderella 234 (Cassini´s Son-T x Catango Z) stačilo pouze na 3. místo. O 0,1 bodu jí předjela Denisa Vegrichtová a klisna 80/859 Klariqua Insprav (Quaid FRH x Ermitaž) . Čistou jízdou si postup do finále zajistil také Zdeněk Jarka a 90/382 Cara Mia 2 (Caruso x Catango Z). O stupně vítězů tentokrát kvůli smolné chybě přišel Václav Horký a hnědka 91/285 Varmon (Volonter-T x Heartbreak ZH), vzhledem k dobrým jízdám v předchozích kolech o svou kvalifikaci do finále nepřišli.

Wrangler Wrangler Lodit


Že soutěže KMK jsou pro komisaře desetihodinový maraton nenechává nikoho na pochybách. I nyní v Písku se až na sklonku dne představila šestnáctičlenná skupina šestiletých hřebců a valachů. Domácí jezdec Jakub Štěrba a plemeník 2687 Wrangler ZH ( Warness ZH x Apoleon Timplex) potvrdili svoji formu ze Zduchovic a s počtem 25,7 bodu obhájili vítězství i na domácím kolbišti. Druhý z hřebčinců reprezentoval Zdeněk Žíla. Tlumačovský 90/357 Lodit 1 (Lord Weingard x Catango Z), měl shodné celkové hodnocení 25,5 bodu jako Josef Lánský a oldenburský Cartier LB, nicméně při shodě se posuzuje vyšší první známka za styl skoku.


Dvojice mající splněnou kvalifikaci do finále naleznete na našem webu v sekci KMK. Přihlašování v JISu je již otevřeno. Prosíme zejména majitele kvalifikovaných koní, kteří o start ve finále nemají zájem, aby o své neúčasti co nejdříve zaslali zprávu na info@aschk.cz a umožnili tak start náhradníkům v dané kategorii.


text : Veronika Konvalinková

fotografie : Martina Kůstková

58 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page