top of page

Nejlepší koně ČT v drezurních soutěžích za rok 2022

Aktualizováno: 23. 2.

Dnes navážeme na vyhodnocení výkonnostních žebříčků koní českého teplokrevníka ve sportovní sezóně 2022. Tentokrát se zaměříme na drezurní sport. Že český teplokrevník dominuje ve skokovém ježdění, zdaleka není pravidlem. Nejlepších 10 drezurních koní plemene ČT jsme našli mezi padesátkou nejlepších drezurních koní v České republice. Na rozdíl od parkuru však v žebříčku ČJF převažují na prvních příčkách zástupci zahraničních plemen a stále je tak i v chovu moderního českého teplokrevníka co dohánět.


Na prvním místě v žebříčku ČJF s 13048 body kraluje valach Europe-M. Tento impozantní černý hnědák plemene KWPN po Sandro Hit z matky po Jazz se svou jezdkyní Petrou Miki Civišovou měl v letošním roce velmi úspěšnou sezónu a je úřadujícím mistrem ČR v drezuře.

Jistou útěchou pro české chovatele může být 14. místo plemenného hřebce 2495 Firestone 1 (Johnson x Florencio) ze stáje Hapax. Od roku 2020 sbíral úspěchy v sedle s mladou jezdkyní Johanou Vašaryovou a dosáhl celé řady vítězství na národní úrovni i pomohl získat české drezuře dobré jméno na mezinárodní scéně. Jeho nejstarší potomstvo bude v roce 2023 čtyřleté a my se těšíme, že produkty domácího drezurního chovu uvidíme i ve sportu.