top of page

Poslední kvalifikační kolo KMK proběhlo v ZH Písek


Quo Vadis (Quidamo x Cascalo)

Poslední kvalifikační kolo skokového KMK se konalo v úterý 15.8.2023. Komisař Luboš Kozák slovně hodnotil celkem 95 dvojic. Do finále se kvalifikuje 20 postupujících koní a také 5 náhradníků, kteří se již nyní mohou hlásit přes JIS ČJF.


Olivie (Chico´s Boy x Lombard 3)

Mezi jedenácti čtyřletými klisnami na startovní listině soutěže obtížnosti ZL jich pět příslušelo k plemenné knize českého teplokrevníka. Vítězkou se stala tlumačovská jezdkyně Kateřina Benediktová s klisnou 90/805 Olivie 3 po Chico´s Boy z matky 73/134 Oklahoma po Lombard-3 Agent. Hnědka z chovu MVDr. Valerie Kučejové a v majetku Ing. Romana Klose náleží k výkonné albertovské rodině klisny 647 Ozornice.

Na klisnách byla v druhé polovině sportovní sezóny již znát únava a často na překážkách chybovaly. Jedním ze tří čistých parkurů byla jízda Denisy Vegrichtové a klisny 6/111 Klarista Insprav (Aristo Z x Ermitaž). Tato ryzka nadějná ryzka si z Písku odvezla 23,5 bodu a celkově 3.místo. Gratulujeme!Mezi čtyřletými hřebci a valachy bylo bodové hodnocení na předních příčkách opravdu velmi těsné. Nejlepšího zástupce plemene český teplokrevník předvedla Kateřina Benediktová. Tlumačovský plemenný hřebec 2993 Quo Vadis (Quidamo x Cascalo) byl komisařem hodnocen jako velmi kvalitně připravený, obratný kůň dobře přijímající pomůcky. Za provedení skoku získal 8,5 bodu a celkové hodnocení 25,2 bodu mu vyneslo celkově čtvrté místo.


Pro pětileté klisny byl postaven parkur na úrovni obtížnosti L* (115 cm). Plemennou knihu ČT zastupovaly Renata Vlková s klisnou 65/821 La Sophia (Aristo Z x Quick Lauro) a René Sípos s klisnou 90/719 Dakota 17 (Stakkato Gold x Rosario), kterého o lepší umístění připravila jedna chybka nad skokem. Mezi pětiletými hřebci a valachy neměl český teplokrevník svého zástupce. Potěšující informací pro chovatele je, stále se zlepšující forma píseckého plemeníka 2850 Eldorado 45 (Eldorado van de Zeshoek x Lord Pezi), který působí v plemenné knize českého teplokrevníka. Vítězstvím v obou kvalifikačních kolech na domácí půdě potvrdil svou pozici favorita.


Šestileté klisny závodily v soutěži stupně S* (125 cm). Komisař využil pro hodnocení čtrnácti klisen na startu značný bodový rozptyl. Nejlepší výkon předvedla oldenburská Nella de la Baie po Glenfiddich VDL. Tato hnědka s Ondřejem Nágrem v sedle získala pěkných 26,2 bodu. Nejlépe hodnocenou klisnou plemene český teplokrevník byla 90/643 Lady Elizabeth R (Lord Weingard x Eibisch II) s Hanou Kopeckou. Za obratnost v parkuru získala 9,0 bodu a vysoko byla hodnocena i za provedení skoku. Celková známka 25,3 bodu pro dvojici ze Stáje Kincl znamenala 3.místo. Ihned za nimi se umístil Václav Mládek s klisnou 90/447 Hot Love (Hickstead White x Quidam´s Rubin) a pátá příčka patřila tlumačovské Kateřině Benediktové s bělkou 90/540 Lulu 2 (Lord Weingard x Clintord II).


Mezi šestiletými hřebci si nejlépe vedl 3048 Harry P 3 (Hickstead White x Pius) s Matějem Kotalíkem. Od loňského roku působí tento hannoverský kůň z chovu pana Zahoře i v plemenné knize ČT. Vítězství mu zajistila čistá jízda v rychlém čase i dobré hodnocení 8,6 za provedení skoku a vysoké známky za obratnost i připravenost. Gratulujeme.Seznam koní postupujících do finále KMK :

KMK-skoky-po-poslednim-kvalifikacnim-kole-v-Pisku-1
.pdf
Stáhnout PDF • 375KB

Text a foto : Veronika Konvalinková

163 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page