top of page

Skokové KMK míří do druhé poloviny

Aktualizováno: 11. 7. 2023


2801 Cool Wonder, nar.2017 (Cool Paradise x Beethowen)

V úterý 4.7.2023 hostil JK Hřebčín Suchá u Litomyšle již čtvrté kolo KMK. Komisařem pro tento den byl Luboš Kozák, kterému se v kolbišti předvedlo 58 mladých koní. V druhé části sezóny se obtížnost parkurů zvyšuje. Celkové pořadí po 4 kole je k dispozici na webu www.aschk.cz i v tomto článku. Do finále se pak kvalifikuje 20 nejúspěšnějších koní z každé kategorie dle výsledků z kvalifikačních kol. Prosíme proto majitele, aby průběžně kontrolovali pořadí svých koní a nezapomněli své přihlášky zasílat s dostatečným předstihem.

43/881 I´m Jumper

Pro čtyřleté koně byl stavitelem Romanem Faltou postaven parkur na obtížnosti ZL (110 cm). Z klisen plemene český teplokrevník zaznamenala úspěch tlumačovská hnědka 90/769 Calgeri-P (Chico´s Boy x Al Campo) s Terezou Benediktovou. Tato dvojice byla hodnocena známkou 8,2 za provedení skoku i obratnost, což jí ve výsledku vyneslo krásných 24 bodů. Dařilo se i Petrovi Vančurovi z JS Valdštejnská obora, který s klisnou 43/881 I´m Jumper (I´m Special de Muze x Lantino) získal 22,7 bodu a obsadil tak celkově 4.místo.


Mezi čtyřletými hřebci a valachy předvedl výborný výkon Jiří Hruška s hřebcem 90/750 Arido (Aristo Z x Le Patron). Komisař u tohoto hnědáka z chovu pana MVDr. Lysáka vyzdvihl známkou 8,5 bodu hlavně techniku provedení skoku a připravenost koně. Za obratnost dvojice získala 8,3 bodu, což jim ve výsledku přineslo druhé místo a ztrátu pouze 0,3 bodu na vítěze.


V parkuru stupně L* si dobře vedl Jan Kubrický s klisnou ze svého chovu 90/714 Cocolino (Falkence x Cascar). Dvojice zajela velmi zdařilou jízdu hodnocenou známkou 8,3 bodu za provedení skoku a 8,2 za obratnost a připravenost. Čistý parkur a hodnocení 24,7 bodu vyneslo této hnědce třetí místo v celkovém pořadí. Mezi pětiletými klisnami se kvalitně prezentovala i 43/830 Alfa (Aristo Z x Comero) s Petrem Vančurou, chyba nad skokem je bohužel stála lepší umístění.


Že koně Jana Pavlíčka letos zažívají dobrou sezónu, potvrzuje první místo valacha 90/690 Rolex Šargoun (Guidam Sohn x Przedswit XVII-31). Od komisaře získal tento hnědák z chovu Mgr. Pokorného nejvyšší známku 8,4 bodu za provedení skoku. Na vítězství tentokrát stačilo výsledné skóre 24 bodu, neboť ostatní dvojice na parkuru často chybovali.


90/447 Hot Love 90/445 Colaloca


Pro šestileté koně byl připraven parkur na úrovni obtínosti S* (125 cm). Velmi dobré hodnocení mezi klisnami získala 90/445 Colaloca (Cola x Nerrado) s jezdkyní Sylvií Horáčkovou. Dvojice reprezentující JK Železnice získala vysoké hodnocení 8,5 bodu za provedení skoku a výsledný počet 25 bodů pro ně znamenal druhé místo za Jakubem Ludvíkem s oldenburskou klisnou Cheprey-L po Lordanos z matky 67/964 Christin-L po Christon. Čistý parkur si na své konto připsal i Václav Mládek s klisnou 90/447 Hot Love (Hickstead White x Quidam´s Rubin) z chovu JŠ Valdštejnská obora. Za celkový skokový projev dvojice získala 24,3 bodu, což pro ně znamenalo 4. hodnocené místo. Mezi stálici v této kategorii patří klisna 90/490 Furtado 1 (Hickstead White x Watergatte), která je s René Síposem aktuálně ve vedení celkového pořadí po čtvrtém kole, ačkoli v Suché se jim příliš nedařilo a odvezli si pouze 20,7 bodu.


V kategorii šestiletých hřebců a valachů výborně reprezentoval plemennou knihu českého teplokrevníka plemenný hřebec 2801 Cool Wonder (Cool Paradise x Beethowen). Komisařem byl vysoko hodnocen za připravenost koně nejvyšší známkou 8,6 bodu. Bohužel chyba na skoku pro Jana Chýleho znamenala 4.místo v celkovém pořadí.


V pořadí již 5. kolo se pro jezdce a koně bude konat 25.7. v Hradištku u Sadské. Že půjde o skvělou podívanou, naznačuje 115 již přihlášených koní. Těšíme se na vynikající sportovní výkony mladých koní a děkujeme chovatelům i majitelům koní plemene český teplokrevník. kteří své mladé koně v těchto soutěžích prezentují.


Text : Veronika Konvalinková

Foto : Ivana MaršálkováVýsledky po 4. kole :

KMK-skoky-2023-vysledky-po-Litomysli
.pdf
Stáhnout PDF • 218KB

113 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page