top of page

Soutěže KMK úspěšně pokračují

Aktualizováno: 11. 7. 2022

V úterý 5.7. proběhlo již 4.kolo KMK. Pořadatelem byl tentokrát JK Hřebčín Suchá u Litomyšle. Diváci opět mohli vše sledovat z pohodlí domova prostřednictvím EquiTv. Komisařem pro tento den byl Luboš Kozák, kterému se v parkuru předvedlo celkem 81 startujících dvojic. Pojďte se s námi podívat, jak se v této konkurenci dařilo zástupcům plemene český teplokrevník.

Tsunami

V soutěži pro čtyřleté klisny zvítězila hannoverská Semiramis 5 po všem dobře známém hřebci Quaid FRH z matky po Fidji du Fleury. O 0,3 bodu méně získala Kateřina Benediktová a 90/705 Tsunami (Cola x Edminton), jejímž chovatelem je ZH Tlumačov. Parkur stupně ZL jako třetí nejlépe absolvovala klisna 90/702 Jamie HF (Galandro ZH x Federweisser), která jistě s jezdkyní Veronikou Jelínkovou udělala radost pořádající stáji. Dobře rozjetou sezónu má i Petr Vančura a jeho klisna 43/830 Alfa (Aristo Z x Comero), která bodovala i v předchozím kole a v Litomyšli obsadila 4.místo. Na pátém místě a čtvrtou zástupkyní plemene ČT v této soutěži byla 60/855 Violet On (Go-On T.S. x Sargoni) a Alexandra Hanáčková reprezentující JK Ramír.


Jamie Alfa Violet On


Soutěž ZL pro čtyřleté hřebce a valachy, nenechala nikoho na pochybách o jak zodpovědné a těžké rozhodování jde. Komisař stojící uprostřed kolbiště detailně sleduje výkony jezdeckých dvojic a hodnotí každý drobný detail v celkové prezentaci koní na parkuru. Nejlépe si vedl Ulrich DK (Untouchable x Caretino) a hned za ním se umístila Kateřina Mestenhauserová a hřebec 13/143 Espace (Chin Camp´s Calando x Carismo). První čtyři umístěné koně od sebe dělili doslova desetiny bodu. V této soutěži mohli diváci také sledovat Veroniku Jelínkovou na plemenném hřebci 2909 Mugáno novojický HF, dvojice rovněž od komisaře dostala velmi dobré hodnocení, bohužel je od prvních příček dělil jeden trestný bod za shozenou překážku.


Espace Mugáno Elvisto

Pro pětileté koně byl stavitelem Romanem Faltou připraven parkur stupně L*. V této soutěži se nejlépe vedlo Martinu Hruškovi na koni 90/557 Elvisto (Elvis ter Putte x Aristo Z), tento hnědák reprezentující JK Opava-Kateřinky získal od komisaře 24,5, což i při jízdě bez trestných bodů stačilo pouze na šesté místo.

O kvalitách hřebce Quaid FRH nemůže být pochyb, jeho potomci se pravidelně umísťují na předních příčkách a důkazem může být 25,9 bodu, které za nejlepší výkon mezi pětiletými klisnami získala Lenka Kočí a 79/628 Pirueta (Quaid x Popcorn). Druhé místo získal Jiří Hruška na klisně 90/559 Elvista (Elvis ter Putte x Aristo Z). Další zástupkyní plemene ČT v této soutěži byla Sylvie Horáčková a 90/445 Colaloca (Cola x Nerrado), hned za ní na pátém místě se umístila bělka 90/540 Lulu (Lord Weingard x Clintord II) a Kateřina Benediktová.

Lulu Colaloca Elvista


Nejvíce sledovanou bývá kategorie šestiletých koní, úroveň předváděných koní je zde již velmi vysoká a jezdci dle očekávání předvádí své svěřence na velmi dobré úrovni. V soutěži stupně S* mohl komisař porovnat mezi sebou kvality celkem jedenácti klisen. Českého teplokrevníka nejlépe reprezentovala Lenka Kočí a ryzka 90/396 Goldvita (Aristo Z x Conventer). Dvojice se s 26 body umístila na třetím místě. Celkově byla tato soutěž velmi vyrovnaná. Překvapivě méně startujících čekalo na komisaře v soutěži hřebců a valachů, z původních osmi se na start postavilo pouze pět dvojic. Marek Klus a plemenný hřebec 2686 Ares (Aristo Z x Faraday) podávají tuto sezónu velmi dobré sportovní výkony a z Litomyšle si odvezli druhé místo a celkově 25,1 bodu. Hned za nimi, bohužel s jedním trestným bodem na parkuru se umístil Libor Bosák a valach 90/413 JLB Nick (Aristo Z x Lord Caletto).

Goldvita Ares Nick


Blahopřejeme jezdcům k velmi dobrým sportovním výkonům a těšíme se na setkání při dalším kole soutěží KMK, které proběhnou 19.7.2022 v Hradištku u Sadské. Průběžné bodování po 4.kole naleznete na webu Asociace svazu chovatelů koní.


text: Veronika Konvalinková

foto: Ivana Maršálková179 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page