top of page

Výsledky KMK po 5.kole v Hradištku

Soutěže Kritéria mladých koní slouží jako profesionální testace mladých plemenných zvířat, jako kontrola užitkovosti a dědičnosti. Páté kolo uspořádala 25.7.2023 TJ Equus Kinsky v Hradištku u Sadské. Komisař Roman Drahota měl před sebou nelehký úkol, a sice ohodnotit výkon 113 přihlášených dvojic. Pro nepřízeň počasí byly nakonec zrušeny soutěže pro šestileté koně. Prezidium ASCHK a komise KMK rozhodla, že bude dotčeným uhrazen příspěvek na dopravu a ošetřovatele, stejně jako by se start uskutečnil. Vzhledem k tomu, že soutěž šestiletých koní neproběhla, není možné jim přidělit žádné body do kvalifikace na finále.

13/198 Grizabela (Go-On T.S x Rosario)

Soutěže stupně ZL se účastnily tři čtyřleté klisny plemene český teplokrevník. Nejlepší z nich byla 90/805 Olivie 3 (Chico´s Boy x Lombard-3) s Kateřinou Benediktovou. Komisař známkou 8,4 ocenil výbornou obratnost klisny a dobrou přiježděnost. Celková známka 25,0 bodu zařadila tuto klisnu z chovu MVDr. Valerie Kučejové na čtvrtou pozici za vítězku Janu Stébelskou s oldenburskou Aifee po Chaccon Blue. Jízdu bez trestných bodů a velmi pěkný výkon předvedla i Petra Boháčová s hnědkou 13/198 Grizabela (Go-On T.S x Rosario) z chovu pana Jiřího Pecháčka. Dvojice reprezentující Jezdeckou stáj Delta se umístila na 5. místě a tímto startem se zároveň posunula na 4.místo v celkovém hodnocení po pátém kole. Mezi deset nejlepších čtyřletých klisen v Hradištku patřila i 90/769 Calgeri-P (Chico´s Boy x Al Campo) s Terezou Benediktovou. Bohužel jedna chybka nad skokem je stála lepší umístění. Klisna z chovu pana Pospíšilíka byla hodnocena známkami 8,3 za provedení skoku a 8,2 za obratnost i připravenost.


Na start soutěže ZL pro čtyřleté hřebce a valachy se postavilo 22 dvojic. Nejlepšímu zástupci plemene český teplokrevník patřila pátá pozice. Matouš Kořínek se Stáje Nový Dvůr získal s valachem 59/328 Drago 3 (Heartbreak ZH x Ballast) od komisaře celkem 25,0 bodu. O jednu desetinu bodu méně získala Kateřina Benediktová s tlumačovským plemeníkem 3053 Quantanamo 1 (Quidamo x Cannavaro). Do první desítky se také probojoval Lukáš Žákovčík s hřebcem 2976 Arn de Gothia-M (Aristo Z x Diamante) z chovu pana Mitrociho.


La Sophia (Aristo Z x Quick Lauro Z)

U pětiletých klisen se již projevila lepší připravenost, větší závodní zkušenosti a i profesionální výkony jezdců vedli k velmi těsným rozdílům v hodnocení koní na předních příčkách. Se známkou 25,5 bodu zvítězil Ondřej Nágr s oldenburskou klisnou C-My Little Girl po Classic. Rovněž ryzka 43/830 Alfa 50 (Aristo Z x Comero) projevila na parkuru své kvality a byla hodnocena rekordní známkou 8,8 bodu za obratnost. Celková známka 25,4 bodu znamenala pro Petra Vančuru z JŠ Valdštejnská obora druhé místo v této soutěži. stupně L* (115 cm). Známku nad 25 bodu získala také Renata Vlková s klisnou 65/821 La Sophia (Aristo Z x Quick Lauro Z) z chovu paní Moniky Čmielové.


U pětiletých hřebců a valachů byly výkony v kolbišti velmi vyrovnané. Posun vzhůru v celkovém bodovém pořadí zaznamenal Jan Pavlíček a valach 90/690 Rolex Šargoun (Quidam Sohn x Przedswit XVII-31) z chovu pana Mgr. Pokorného. Jeden bod za překročení stanoveného času je sesadil z medailových pozic. Dvojice od komisaře získala vysoké hodnocení 8,8 bodu za obratnost a 8,6 za provedení skoku. Výsledné bodové hodcení bylo 25,3 bodu a pěkné 6.místo ze 17ti startujících dvojic.


Závěr soutěží KMK pro rok 2023 se opět posouvá do Čech. Šesté kolo se odehraje 8.8.2023 ve Zduchovicích a 15.8. budou mít jezdci možnost splnit si 2. kvalifikaci v Písku.


Text : Veronika Konvalinková

Foto : Svatava Zaplatilová


Výsledky po 5. kole :

KMK-skoky-2023-po-Hradistku
.pdf
Download PDF • 240KB

487 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page