top of page

Západočeská přehlídka Spálené Poříčí

Aktualizováno: 24. 8. 2020

Západočeský svaz chovatelů musel letos vinou koronaviru vynechat tradiční jarní přehlídku a tak se mnozí chovatelé rádi poprvé se svými koňmi ukázali na přehlídce hříbat a klisen o druhém srpnovém víkendu ve Spáleném Poříčí. V úmorném vedru skýtala jezdecká hala výrazně snesitelnější klima a mnozí diváci vydrželi celý maraton přehlídek sledovat až do pozdního odpoledne.Zahajovala chladnokrevná hříbata a klisny s hříbaty ostatních plemen, poté se již celý průběh věnoval teplokrevným plemenům.


Přehlídka hříbat - hřebečci 2020

Mezi 7 hřebečky teplokrevných plemen přesvědčivě zvítězil líbivý dlouhonohý hnědák Come To Me SL po Cornessini z La Staluny po Stalypso z chovu tachovské chovatelky Susan Leuchter a v majetku Víta Rédla z Bernartic.

Na druhé příčce se umístil Cornet Sauvignon plemene CS, po Contrast HG ze Sharan po Rock’n Roll, který komisi přesvědčil zejména vynikajícím klusem a také líbivým exteriérem s dostatečně mohutnou kostrou. Odchovala ho Jitka Tichá a majitelem je Klára Bláhová z Klatov.

Třetí příčku obsadil ČT Popcorn Kinský Beri po Mistrál z Penelopepo Corsár, z chovu a majetku Svatavy Richtrové z Třebčic u Nepomuku, který rovněž předvedl velmi dobrý pohyb a kvalifikoval se tak stejně jako vítěz na celostátní přehlídku hříbat ČT.

Přehlídka hříbat - klisničky 2020

Mezi 5 klisničkami, které byly všechny plemene ČT, se prosadila Nina Rici po loni uhynulém Guidam Sohnovi z Niké po Flyinge Garibaldi, velká, přitom dostatečně ušlechtilá dlouhonohá ryzka, která se výborně předvedla i v pohybu. Je z chovu Milana Kůly ze Štáhlavic.

Druhou i třetí příčku obsadily klisničky z chovu výše zmíněné Svatavy Richtrové, Puma Beri po I’M Jaguar z Pupavy po Celer a Pet Beri po Cannon Reuvekamp’s Z z Pithy po Almhirt chlumecký. Puma Beri vynikla silnou kostrou, bezvadným exteriérem i nadprůměrným pohybem, Pet Beri se výborně předvedla zejména v klusu a zaujala i krásným typem. Všechny tři klisničky byly vybrány na celostátní přehlídku hříbat ČT.Přehlídka tříletých klisen ročník 2017

Tříletých klisen se na přehlídce představilo 9, z toho pouze jediná byla plemene CS, ostatní ČT.

Zvítězila tmavohnědá Mioneta (ČT) po drezurním plemeníku Monaco ze spíše skokově zaměřené rodiny klisny Saphira AC po Acordino-T x Valát-33, z chovu i majetku Martiny Kotrbové ze Stráže. Klisna téměř ideálního typu a exteriéru ukázala i slušný pohyb, přestože zpočátku působila trochu mdle a bez jiskry zřejmě vlivem velkého horka.

Při konečném rozhodování o vítězce jí velmi šlapala na paty líbivá Adelinde N (ČT), dcera hřebce Coly z Iluze po Acros, pravé sestry T-skokana Jamese, z chovu a majetku Evy Šimáčkové, a je dobře možné, že pokud se Adelinde N na celostátní přehlídce v Písku předvede ve sportovnější kondici, bude se líbit ještě více.


Zaslouženou třetí příčku a tím i postup na celostátní přehlídku ČT vybojovala Cassini’s Sonova dcera Esence z plnokrevné klisny Escape Tara po Jazz Dancer (GER), která překvapila velkým rámcem, kvalitními chody a velmi slušným exteriérem s ideální dávkou ušlechtilosti. Odchovala ji Eva Smrčková a vzhledem ke skokovým předpokladům ji koupila a na přehlídku přivezla nová majitelka Aneta Macánová z Chudenic.

Skok ve volnosti tříletých klisen

Tříleté klisny měly možnost si zasoutěžit také ve skoku ve volnosti a zde přesvědčivě dominovala poslední zmíněná, třetí z přehlídky, klisna Esence.


Ukázala odvahu, schopnost improvizovat i odraz a pozornost, takže zaslouženě zvítězila před klisnou CS jménem Belaisa po Brando z Johany po Jasper’s Boy z chovu a majetku rodiny Macháčových z Nevřeně.

Na třetí příčce se ve volnosti umístila ČT klisna Allora po All Star z Fernie po Flyinge Garibaldi z chovu a majetku Pavly Tolarové z Vlčtejna.Přehlídku měly na programu i čtyřleté a starší klisny, kterých se představilo 5 plemene ČT a zvítězila šestiletá Vanellope po Guidam Sohnovi ze sportovně prověřené Valley po Puschkin, z chovu a majetku Jitky Polákové z Lukavic.

Mgr. Kateřina Hanušová

69 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page