top of page

Zemský hřebčinec Tlumačov hostil první chovatelskou akci roku 2022

Aktualizováno: 21. 1. 2022

V Zemském hřebčinci Tlumačov proběhl 1. předvýběr hřebců do plemenitby ČT. V mrazivém dopoledni bylo za obrovské divácké účasti předvedeno celkem 11 hřebců. Jako první se představil holštýnský hřebec Cassin (Cassini I x Calido I), který se ucházel o udělení výběru do plemenitby na základě vlastní výkonnosti a výkonnosti potomstva. Tento figurantní, rámcový hřebec ve velmi dobrém a moderním typu s dostatečnou sílou kostry, výbornou horní linií,dobře osvaleným krkem se předvedl na svůj věk ve velmi dobré kondici. Komise tomuto hřebci z chovu Thede Frellesen (DE) v majetku Karla Růžičky udělila výběr do plemenné knihy českého teplokrevníka a posílí tak garnituru plemenných hřebců působících v PK ČT pro rok 2022. Dále bylo předvedeno celkem deset tříletých hřebců, kteří se ucházeli o postup do druhého kola únorového předvýběru. Hodnotící komise pracovala ve složení Ing. Hana Civišová, PhD., Stanislav Hošák, Jan Chýle a Luboš Kozák. Při předvedení na tvrdém povrchu vynikali hřebci zejména mechanikou pohybu a připravenost byla taktéž na velmi vysoké úrovni. Toto kvitujeme velmi pozitivně, protože došlo k velkému posunu oproti rokům předchozím.

Následoval skok ve volnosti v hale, která byla taktéž velmi dobře připravena. Hřebci skákali velmi dobře a připravenost byla taktéž na vysoké úrovni. Doporučující verdikt si vyslechlo osm hřebců a je pouze na zvážení majitele, zda se s hřebci druhého předvýběru zúčastní.

Děkujeme všem majitelům, chovatelům, předvaděčům a zaměstnancům ZH Tlumačov za vzornou přípravu a bezproblémový průběh této první chovatelské akce roku 2022.

Průběh této chovatelské akce pro vás nafotila Martina Kůstková a fotogalerie bude vložena.

Za RPK ČT Ing. Hana Civišová, PhD.


Hřebec Cassin (Cassini I x M - Calvara F po Calido I, chovatel: Thede Frelessen)


Fotogalerie z akce :786 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page