top of page

ZZV Frenštát pod Radhoštěm

V pořadí třetí výkonnostní zkoušky určené tříletým klisnám zapsaným do českého teplokrevníka se konaly 7.9. ve Frenštátě pod Radhoštěm. Komise pracovala ve složení : Stanislav Hošák, Jan Míček a Richard Novák. Majitelé přivezli 13 klisen. Dvě patřily ke slovenskému teplokrevníku-cs, deset k českému teplokrevníku a poslední k plemenné knize Zangersheide. Zápis do akceleračního programu si vybojovaly dvě klisny. Deset se jich posunulo do HPK a jedna požadavkům zkoušek nevyhověla.

Se ziskem 8,52 bodu zvítězila cs klisna 79/686 Rimini (Quaid, Raissa po Raphael) chovatele a majitele Lubomíra Pinkavy. Oba její rodiče přísluší k hannoverské plemenné knize. Otec Quaid se stal jako pětiletý spolkovým šampionem Německa , skákal parkury úrovně T. Jeho potomstvo už dosáhlo výkonnosti TT. Dal třeba valachy Querido 58, Quintus, nebo Yoghi. Körovaní potomci Quaida : Keatingstown Quite Chacco, Quistallo van de Helle, Quincy, Queenstown, Qualito, Quaid Fight, Quinturo, Quaristo. V letošním roce měl Quaid syna v našem sedmdesátidenním testu. Jmenoval se Quality Drive a patří Daniele Kotalíkové.

Matka Raissa dala 12 potomků. Na kolbištích ji reprezentovala klisna Ambra po Al Cambero, která absolvovala S* pod Markem Klusem, nebo Clarissa po Compliment startující v drezuře. Jejím nejúspěšnějším potomkem však zůstává dcera Agneta Charming Miss Jones po Ars Vivendi, která dosáhla výkonnosti 160cm na mezinárodní úrovni. Radost chovatelům vítězky zkoušek výkonnosti jistě přinese i její pravý bratr, který je v letošním roce roční.


Druhá se ve zkouškách s 8,10 body umístila 70/819 Canturie ,,B´´ (Aristo Z, 61/579 Caile po Cassilius) chovatele Ing. Rostislava Zicha, v majetku Lenky Hruškové. Otec klisny působí aktuálně v hřebčinci Písku, matka Caile chovu ZP Hvězdlice získala za zkoušky výkonnosti také akcelerační program. Třetí skončila s výsledkem 7,97 bodu klisna 90/691 Warpana VZ (Warness ZH, Paniusia-D po Guidam) chovatelky Vladislavi Zorzi, v majetku Jana Kopiše mladšího.

Po dvou dcerách měli ve zkouškách plemeníci Quaid, Falkence a Cola. Zbylých 7 klisen se narodilo po otcích: Aristo Z, Everdale, Galandro ZH, Lord Weingard, Warness ZH, Quidam a Pezetas du Rouet.

71 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page