top of page

ZZV Našiměřice

Aktualizováno: 3. 10. 2021


Pátek 17. září patřil díky manželům Novákovým koním jihomoravských chovatelů. Sešli se ke zkouškám výkonnosti v Našiměřicích. Tříleté klisny posuzovala komise : Richard Novák, Ing. Lubomír Procházka a Stanislav Hošák. Deset klisen příslušelo k plemenné knize českého teplokrevníka a jedna byla hannoverská. I v Našiměřicích měl více než jednoho potomka pouze jediný plemenný hřebec, holandský ryzák Guidam Sohn. Toho zastupovaly dvě dcery. Další však byla jeho vnučkou přes otce Galandra ZH. Zbývajících osm klisen se narodilo po otcích : Heartbreak ZH, Hickstead White, Cola, Quidam, Lord Weingard, Monaco a Pezetas du Rouet a Weltmeyer. Jedna klisna požadavkům zkoušek nevyhověla, všechny ostatní podmínky zkoušek splnily.

Zápis do akceleračního programu obdržely dvě klisny. Se ziskem 8,24 bodu zvítězila ryzka 16/955 Hortenzie (Heartbreak ZH, Green´s Jamaica po Ludwigs As) chovatele Zdeňka Hrnčíře, v majetku Martiny Váňové. Klisna zapsaná na jarním svodu v Proseči pod Křemešníkem se na stejném místě narodila po vicemistrovi republiky hřebci Heartbreak ZH. Její oldenburská matka patří do rodiny, která pochází z ŠZP Nový Jičín. Založila ji německá klisna SM 1753 Demone, která přes 4 dcery dala několik velmi dobrých sportovních koní např. Demwa, Mab, Colombína, Cadetka a další.

Druhá se s výsledkem 8,21 bodu umístila 59/303 Gavrilla (Hickstead White, 59/706 Grácie po Časpal-10) chovu a majetku Miroslava Prchala. Otec klisny je inseminačně dostupný přes hřebčín Sprehe, matka Grácie dala v chovu 4 potomky.

Třetí se umístila s výkonem 7,93 body 59/311 Chichi Lotta (Guidam Sohn, Chichi Bambola po Converter) chovatelky a majitelky Renaty Jandové. Stejně jako zbývajících 7 klisen se svým hodnocením posunula z PK I do HPK.

71 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page