top of page

ZZV Tlumačov

Čtvrtý termín zkoušek výkonnosti tříletých teplokrevných klisen patřil chovatelům koní z Moravy. ZZV pořádal dne 8.9. ZH Tlumačov. Komise pracovala ve složení: Stanislav Hošák, Ing. Petr Rydval a Richard Novák. Hodnotili celkem 13 klisen a všechny požadavkům zkoušek vyhověly. Dvě klisny příslušely k plemenné knize slovenského teplokrevníka-cs, devět k českému teplokrevníku a po jedné měla plemenná kniha furioso a westfálská.

Tři klisny se vešly hodnocením do akceleračního programu. S výsledkem 8,44 bodu zvítězila 60/855 Violet On (Go-On T.S., 73/312 Velma po Sargoni) chovatele MVDR. Petra Kavalece, v majetku Michala Slováčka. Její otec Go-On T.S. dosáhl pod Jakubem Štěrbou výkonnosti T* a nyní slouží jako učitel Barboře Květoňové. Má za sebou účast v seriálu KMK, kde jako pětiletý zvítězil a šestiletý skončil třetí. Třetí místo mu patřilo i v Martinickém šampionátu mladých koní. Go-On T.S. zvítězil třeba v rámci Silver Tour v Olomouci. Se svým jezdcem také získal pro ZH Písek zlatou medaili z MČR v kategorii družstev.

Matka vítězky, klisna Velma získala vysoké bodové hodnocení za zkoušky výkonnosti. Rovněž byla sportovně testována pod Zuzanou Ciganovou, skákala parkury ST**. Bába Velmíra albertovského chovu sama chodila parkury S, v chovu dala 8 potomků, mimo jiné plemenného hřebce Lopez-27. Sportovně nejlepším potomkem podle výkonnosti byla její dcera Valuta (Lombard-3) sportující na ST**. Z této rodiny pochází celá řada úspěšných sportovních koní např. Víska, Velon, nebo drezurní klisna Viva La Vida v majetku Evy Kopuleté a další. Sama vítězka je jistě zajímavým sportovním koněm .

Druhá se umístila s výsledkem 8,14 bodu 90/708 Trefa (Compliment, 54/876 Thália po Colato R) chovu a majetku ZH Tlumačov. Trefa, účastnice celostátní přehlídky tříletých klisen z letošního Písku vyhrála přehlídku tříletých v Olomouci a jako hříbě celostátní přehlídku klisniček ročníku 2018 v Pardubicích.Třetí se umístila 61/666 Kira (Compliment, 61/498 Chilli po Clintord II) chovu Farmy Nemochovice, v majetku Jaroslava Říhy. Ostatní klisny se umístily v rozmezí 7,38-7,97 bodu, to znamená v hlavní plemenné knize. Jedna z nich však nesplňuje na HPK kompletní původ. Čtyři klisny ze ZZV se narodily po holštýnském plemeníku Cola, který v Tlumačově působil. Dvě po už vyřazeném Complimentovi a dvě po Karachim From Second Life Z. Po jedné dceři měli ve zkouškách plemeníci: Aristo Z, Go-On T.S., Gidran XX, Falkence a Galandro ZH.


Za snímky z akce děkujeme paní Taťáně Havlíčkové

Fotogalerie z akce :


199 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


bottom of page