Nejbližší akce

4. - 6. 9. 2020 Finále KMK skoky - Písek

Hlavní kategorie
Kritéria mladých koní

Kritérium mladých koní (dále jen KMK) je vypsáno v souladu se šlechtitelskými programy uznaných chovatelských sdružení pro teplokrevná plemena koní. Jedná se o chovatelské soutěže čtyř- až šestiletých koní v klasických disciplínách jezdeckého sportu (t.j. skokové soutěže, drezura a všestrannost). Účelem je testování užitkových vlastností mladých plemenných koní ve vyšším stupni kontroly užitkovosti, s využitím výsledků pro kontrolu dědičnosti, v průběhu sportovní sezony na vybrané části populace. KMK 2020 zajišťuje Asociace svazu chovatelů koní České Republiky, z.s. (dále jen ASCHK), která je Uznaným chovatelským sdružením (ÚCHS) pro českého teplokrevníka ve spolupráci s ÚCHS pro plemena kůň Kinský
(KK), slovenský teplokrevník (CS), moravský teplokrevník (MT) a český trakénský kůň (ČTK). Pro KMK 2020 byla ustanovena pracovní komise KMK složená ze zástupců spolupracujících svazů.

Výsledky po závěrečném VII. kole naleznete v následujícím dokumentu. Jak je v dokumentu popsáno, žlutě označení koně postoupili do finále (umístili se dle bodů do 20. místa a dokončili start ve II. polovině soutěže). Majitele těchto koní prosím, aby co nejdříve potvrdili účast, resp. především neúčast v termínu do 20.8.2020, abychom mohli včas oslovit případné náhradníky. Všem majitelům kvalifikovaných koní zasíláme dnes informační e-mail. Celkové vyúčtování prosím očekávejte po vlastním finále v průběhu měsíce září.