Nejbližší akce

4. - 6. 9. 2020 Finále KMK skoky - Písek

Hlavní kategorie
Hřebci
První předvýběr hřebců do plemenitby ČT - 2021

             Vážení chovatelé, příznivci chovu koní plemene český teplokrevník, máme za sebou první předvýběry hřebců roku 2021. Jako předsedkyně komise bych chtěla poděkovat majitelům za vzornou přípravu hřebců a za velký zájem o jejich předvedení. V letošním roce se sešla opravdu velká konkurence a myslím si, že komise na druhém předvýběru bude stát před nelehkým úkolem.

Viděli jsme velmi dobré hřebce světových původů, ale i výborné české odchovance, kteří byli velmi kladně hodnoceni. V současnosti se stále přibližujeme termínu „evropský teplokrevník“, a tak i u koní narozených v ČR jsme v původu často nacházeli zvučná jména špičkových plemeníků. Velice nás těší, že chovatelé i ze strany matek dbají na dobrou rodinu, výkonnost a kvalitu. První předvýběr byl pro všechny hřebce příležitostí seznámit se s atmosférou chovatelské akce a komise měla možnost tyto hřebce poprvé posoudit. Byli jsme potěšeni kvalitou letošní kolekce hřebců předvedených dne 21. 1. 2021 v ZH Písek a všichni hřebci byli doporučeni k účasti na druhém předvýběru. V Zemském hřebčinci Tlumačov byla úroveň přípravy o stupínek nižší, přesto získali doporučení všichni hřebci, přičemž u tří z nich bylo toto doporučení s výhradou a je jen na zvážení majitele, zda se druhého předvýběru zúčastní.

               Necelý měsíc zbývá do druhého předvýběru, který se bude konat ve dnech 19. – 20. 1. 2021 v Zemském hřebčinci v Písku. Majitelé mají tedy ještě nějaký čas na přípravu a doladění posledních detailů. Ještě jednou bych chtěla připomenout, že se jedná o mladé koně a jejich výkon a dojem může být ovlivněn momentálními okolnostmi. Někteří hřebci mohou ukázat progres a mějte prosím na mysli, že komise bude rozhodovat o budoucnosti hřebců a jejich případnému výběru až na druhém předvýběru. Hodnotící komise se usnesla, že jakékoliv hodnocení hřebců na prvním předvýběru nebude veřejně prezentováno, protože se jednalo o první předvedení mladých koní na veřejnosti. Jakákoliv vyjádření jednotlivých členů komise nejsou oficiálními závěry hodnotící komise.

               Budeme si držet palce, aby byla epidemiologická situace v době konání druhého předvýběru co nejlepší a umožnila vytvoření divácké kulisy na této důležité chovatelské akci. Sobotní program bude přenášet Equitv.cz a my se na Vás těšíme ať již osobně, nebo u monitorů a obrazovek.

                                                                                                                                                                                                                    Ing. Hana Civišová

Katalog hřebců - 2. předvýběr  - Písek 19. - 20. 1. 2021
Zemský hřebčinec Tlumačov - 20. 1. 2021
Miron Warny - H
Warradise
Ivanhoe
Mugáno Novojický HF
Ancaro
Serpentyn Guidam ST
Complito
Cortin Šargoun
Zemský hřebčinec Písek - 21. 1. 2021
Hamlet
Cassian
Quaid Blue
Toohey van de Reesterhof Z
Walk on Top
Walk on Top
Pikeur du Rouet
Origi de Mont
Cante Royal
Udo
Dior - KL
Silence Dwerse Hagen
Caresto P
Silvestr van Lentz Schrans
Hollywood
Dickens
Espace
Quality Drive
Imagine Dragon
Jantar M
Eldorado 45

© 2020 Český teplokrevník z.s. . Proudly created with wix.com

Sociální média

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey YouTube Icon