top of page

Zakončení 70denního testu hřebců ČTV úterý 17.10.2023 proběhla v ZH Písek závěrečná zkouška hřebců, kteří se zúčastnili 70denního testu pro plemennou knihu český teplokrevník. Před komisi bylo předvedeno 6 hřebců.Hřebec 80/602 Delacroix (Diarado x Beethowen) zvítězil v letošním II. předvýběru hřebců a i nyní po absolvování 70denního sportovního testu potvrdil své kvality. Hřebec z chovu Jana Chýleho obdržel za zkoušku výslednou známku 8,24 bodu a získal tak oprávnění působit v plemenné knize ČT.

VI.1a Protokolhodnoceni70dennisporttestskoky_Delacroix
.xlsx
Stáhnout XLSX • 14KB

Hřebec Ortega TN předveden nebyl. Vítězem 70 denního testu hřebců se stal ryzák Poker Love P (Poker de Mariposa TN x Krunch De Breve). Od pětičlenné komise obdržel vysokou známku 8,58 za skokové schopnosti. Hřebec absolvoval klasický 70 denní staniční test. Během konání testu jsou hřebci připravování staničními jezdci na závěrečnou zkoušku a na jejich přípravu dohlíží vedoucí výcviku. Poker Love P byl během testu hodnocen známkou 8,6 za vnitřní vlastnosti - temperament, charakter, schopnost podat výkon, známkou 8,7 za výcvik a 9,5 za jezditelnost. Hřebec z chovu Pegasus Stables bude v příštím roce působit v plemenitbě prostřednictvím inseminace čerstvým spermatem v ZH Písek.

VI.1a Protokolhodnoceni70dennitestskoky_Poker Love P
.xlsx
Stáhnout XLSX • 14KB

Čtyřletý holštýnský hřebec Barbarossa LB (Balou du Rouet x Colman) z chovu a majetku Ing. Ladislava Krulicha stabilně předváděl své kvality v soutěžích KMK. Komisaře zaujal při červnové kvalifikaci na Ptýrově, kdy suverénně zvítězil ve své kategorii. I nyní v Písku ukázal výborné skokové schopnosti hodnocené známkou 9,13 a dobře byl hodnocen i za prostorný uvolněný klus 8,53 a kvalitní cval 8,51.

VII.4a Protokolhodnocenisportovnitestskoky_Barbarossa
.xlsx
Stáhnout XLSX • 14KB

Jako čtyřletý drezurní hřebec byl předveden oldenburský Zack Me Blue (Zenon VDL x Florencio I). V letošním roce absolvoval za RDS Stables 20 startů v úlohách stupně Z a v úlohách pro mladé koně (4Ú/Z), kde 7x zvítězil a a 8x byl hodnocen na druhém místě. V závěrečné zkoušce sportovního testu byl komisí hodnocen nejlépe za cval známkou 8,68 a od zkušebního jezdce Václava Horkého získal známku 9,5 za jezditelnost.

VII.4b Protokolhodnocenisportovnihotestudrezura_Zack Me Blue
.xlsx
Stáhnout XLSX • 16KB


Ve sportovním testu byl rovněž předveden holštýnský hřebec 2717 Codarco ( Cornet Obolensky x Darco) z chovu Ing. Jiřího Mayera z Ohrazenic. Šestiletého hnědáka prezentuje jezdkyně Kamila Fyrbach Kupcová v soutěžích stupně S* a na stejné výšce byl postaven i zkušební parkur. Hřebec předváděný jezdcem Matějem Kotalíkem byl hodnocen známkou 8,68 za skokové schopnosti a známkou 8,24 za styl a techniku skoku. Zkušební jezdec hodnotil jezditelnost známkou 9,2 bodu. Výsledná známka za zkoušku byla 8,37 bodu.

VII.4a Protokolhodnocenisportovnitestskoky_Codarco
.xlsx
Stáhnout XLSX • 14KB

Mezi staršími hřebci byl komisí posouzen i strakatý hřebec plemene KWPN Night or Day (Negro x Samber) a získal tak oprávnění působit v plemenitbě i pro plemennou knihu ČT.Příští rok mohou majitelé výše uvedené hřebce využít v plemenitbě. Pouze připomínáme, že tříletí hřebci, kteří absolvovali 70denní sportovní test v rámci domácí přípravy mají výběr časově omezený na následující dva roky a musí jej potvrdit absolvováním sportovní testace v rámci KMK. Gratulujeme všem majitelům, jezdcům i trenérům, kteří koně připravovali, protože úroveň přípravy byla velmi vysoká a testační jezdec Václav Horký si velmi pochvaloval jezditelnost hřebců a dobrou úroveň jejich výcviku.text a foto : Veronika Konvalinková
243 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page