Chov  -  Hlavní kategorie

Sezona 2021

 
MČR Olomouc 15.-18.7.2021

Čeští teplokrevníci získali na skokovém MČR dvě stříbra z jednotlivců a šest medailí v družstvech

MČR 2021 ve skocích zavítalo do krásného moravského areálu Equine Sport Center v Olomouci. Své plemeno zde výborně reprezentovala celá řada českých teplokrevníků

V nejnáročnější seniorské kategorii (145 + 145 +150 cm) odstartovali mezi 21 dvojicemi dva čeští teplokrevníci. Matěj Kotalík sedlal 12 letého Cesana V po Cesano II x Landruf z chovu českokrumlovského Jiřího Václavíka, s nímž absolvoval všechna 3 velmi náročná kola a obsadil 12. příčku. Ještě lépe se vedlo 10letému Largovi 18 po Cartouche x Rex Z z chovu a majetku Martiny Žilinské z Dolních Domaslavic, který s Markem Klusem v sedle skončil na výborné 8. příčce.

Stříbrný Demont

V kategorii U25 (135 + 140 + 140) bojoval letošní vítěz Velké ceny Hradišťka, český teplokrevník Demont po Drosselklang II x Everden z chovu Stáje Mustang o zlato, po dvou kolech měl na kontě nulu, až to třetí mu přineslo 2 chyby. Vzhledem k obtížnosti soutěže to však stále stačilo na souboj mezi stříbrem a bronzem a velmi rychlý 11letý Demont s Natálií Ulčovou v sedle si v rozeskakování zajistil cennější z obou kovů. V této kategorii dokončili mezi 18 účastníky všechna 3 kola ještě 2 čeští teplokrevníci – 11. skončil 12letý Sam 20 po Askano-T x Jaspis z chovu Mgr. B. Kovářové z Tachova s Danielem Rolínkem v sedle, 15. příčku pak obsadil 15letý Magic Man Strojmotiv po Le Patron x Kornett z chovu Otto Vinzense z Libchav, kterého sedlala Lucie Šrámková.

V kategorii žen odstartovalo celkem 39 dvojic z toho 10 českých teplokrevníků. Skvělou stříbrnou medaili pro ČT vybojoval 9letý valach Jespe po Manillon Rouge x Caletto I z chovu L. Weaga a M. Kubištové, s Veronikou Jelínkovou v sedle. Stejnojmenná matka Jespe pochází z vynikající holštýnské rodiny 2472. Její matka Alexis H po Fier de Lui Z dala mimo jiné také skvělou skokanku VDL Groep Think Twice (po Corrado I) a Jespina bába Ulina I je polosestrou fenomenálního Contendera. Sama dosáhla výkonnosti 160 cm, stejně jako 4 její další sourozenci z jedné z nejvýznačnějších holštýnských klisen Gofine po Ramiro.

V ženách se umístila jako šestá také Lentilka, 11letá dcera Lorda Caletto z ST skokanky Little Love po Cassilius x Autonom, z chovu Jana Kubrického a s ing. Kateřinou Kubrickou v sedle. 9. příčku obsadil hlubocký odchovanec Kyril po Federweisser ze známé skokanky Cedry po Veneur de Luc z Hanou Pokornou. Na 15. místě skončila Quila-H po Quick Lauro Z z plnokrevné Habeše po Feuersturm z chovu Bc. Lenky Hubáčkové z Mohelnice, s Ivou Pekárkovou v sedle. Nejmladším účastníkem v poli byl teprve 7letý valach ČT jménem DC po Cannavaro x Dantes z chovu ZP Hvězdlice, který s Kristýnou Koutnou skončil jen o příčku dál.

Velmi bohatou účast měli čeští teplokrevníci v soutěži družstev, kde nastoupilo 15, až na dvě výjimky 4členných týmů. Šest koní plemene ČT přivezlo medaili! Dvě zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové.

Ve zlatém týmu Severních Čech nastoupili:

Jasmine po Jasper’s Boy x Pacific, chovatel Jiří Koukolík, majitel Martin Ježek, jezdec Daniel Pospěch

Le Ramon Renokar CNC po Le Patron x Ramiro-47, chovatelka Martina Křídlová, majitel Robin Škoda, jezdkyně Markéta Škodová

ve stříbrném týmu Východních Čech nastoupili

Arispot po Aristo Z x Converter, chov. JK Opava Kateřina, maj. Jana Doleželová, jezdec Rudolf Doležal

E. Bondurant Sledge (ex Falkence) po Federweisser x Faraday, chov. Josef Holášek, maj. a jezdkyně PhDr. Ivona Butcher

a konečně v bronzovém týmu Severní Moravy bojovali o medaile:

Deborah HF po Radegast x Gottward, chovatelé manž. Šmejkalovi, majitelka Magda Sadílková, jezdec Marek Hentšel

Christin -L po Christon x Catango Z, chovatel, majitel a jezdec v jedné osobě Jakub Ludvík

Jasmine (5).JPG

Jasmine (Jasper´s Boy x Pacific)

Chovatel Jiří Koukolík

Majitel Martin Ježek

Jespe (1).JPG

Jespe (Manillon Rouge x Caletto I)

Chovatel L.Weag a M.Kubištová

Majitel Jiří Jelínek

Magic Man (4).JPG

Magic Man (Le Patron x Kornett)

Chovatel Otto Vinzens

Majitel Jarmila Šrámková

MČR dětí a juniorů Chuchle Praha 26.-29.8.2021

MČR dětí a juniorů 

Stejně jako v loňském roce MČR dětí a juniorů pořádal V Team Prague Arena v Chuchli. Konalo se ve dnech 26.-29.8. a parkury stavěl Mark Debauere. V sobotu probíhaly druhá kola soutěží družstev. Mezi dětmi stříbrnou medaili vybojovala Michaela Podešvová v sedle klisny 90/164 Unique (Cannavaro, Unette de la Couir po Nobility) chovatele Miloslava Halíka, v majetku jezdkyně. Bronzová medaile patřila Nikole Suchopárové s klisnou 22/934 Rumba (Phill, 22/418 Iris po Acros) chovatelky Evy Šimáčkové v majetku Marcela Suchopára. Východočeskou oblast reprezentovala Nikola Hlavatá s valachem 44/341 Kai (Dormane du Puy, 44/728 Kaila po Varadero) chovatele Milana Bráta. Dvojice skončila na pátém dekorovaném místě. Velmi těžký parkur připravil stavitel pro družstva juniorů. Z 18 týmů 5 družstev nedokončilo a 10 mělo dvouciferný výsledek. Bronzovou medaili vybojovala Vanesa Humani s bezchybnou klisnou 62/925 Avalanche M (Aristo Z, 41/63 Claire N po Landos) odchovaná manželi Novákovými z Našiměřic, v majetku jezdkyně. Na čtvrtém místě se umístili dva koně českého teplokrevníka. Severomoravská oblast vyslala dvojici Viola Ratajová a 72/817 Emil (Eibisch II, 67/965 Anela po Al Campo) chovu Jana Pikuly , v majetku Venduly Ratajové. Druhého koně předváděla Rozálie Pichrtová a byl jím 61/512 Coudy (Colato R, 61/97 Matea po Dietward-84) chovatelky Kamily Karáskové, v majetku Miloš Pichrta. Na slavnostní dekorování se ještě vešla pátá Nikola Remková s valachem 72/280 Montek (Manillon Rouge, Contendera-Wepol po Contender) chovu ŠCHK Kubišta, v majetku Lenky Remkové. Mistryní ČR v kategorii dětí se stala jediná bezchybná ze všech tří kol, Kateřina Benešová s klisnou 67/114 Grace Federica (Federweisser, 67/949 Gallera po Faraday) chovatele Oldřicha Bajera v majetku manželů Refkových. Bělka Grace Federica na sebe upozornila už při výkonnostních zkouškách klisen, které ve Štěnovickém Borku vyhrála. Následovala její kariéra v soutěžích KMK a později pod M.Refkovou skákala parkury úrovně T**. Tato jezdkyně ji také Kateřině Benešové zapůjčila. Bronzovou medaili vybojovala po rozeskakování Rozálie Sovová s klisnou 6/659 Jetta (Palisco, 54/129 Jiskra po Diktant III-1) chovu a majetku JK Mělník. Letos osmnáctiletá klisna už pomohla k umístění několika jezdcům, zcela jistě se jedná o výbornou klisnu učitelku. Její výkonnost je ST*. Šesté dekorované místo obsadila Tereza Abíková v sedle valacha 49/342 Timur (Tiznit, 49/103 Riva Riva po Rock´n Roll) chovatele Jiřího Cipry, v majetku Stanislavy Abíkové. Mezi mladšími juniory bezchybným rozeskakováním získal bronzovou medaili Daniel Hakr s valachem 1/863 Denny (Aristo Z, Duplikace po Donegal) chovatele MUDr. Viktora Semaníka, patřící společnosti Equiservis. V kategorii starších juniorů se umístila šestá Kateřina Matušková s klisnou 52/429 Carrista (Aristo Z, Corrada po Askari) chovatele Romana Mikliše, v majetku Ing. Zuzany Matuškové.

Unique (1).JPG

Unique (Cannavaro x Nobility)

Chovatel Miroslav Halík

Majitel Michaela Podešvová

Rumba (2).JPG

Rumba (Phill x Acros)

Chovatel Eva Šimáčková

Majitel Marcel Suchopárek

Kai val.čt. (7).JPG

Kai (Dormane Du Puy x Varadero)

Chovatel Milan Brát

Avalanche N kl.čt (4).JPG

Avalanche N (Aristo Z x Landos)

Chovatel Romama a Richard Novákovi

Majitel Vanessa Humani

Emil val.čt.2013 po Eibisch II (3).JPG

Emil (Eibisch II x Al Campo)

Chovatel Jan Pikula

Majitel Vendula Ratajová

Coudy val.čt 2012 po Colato R(3).JPG

Coudy Colato R x Dietward-84)

Chovatel Kamila Karásková

Majitel Miloš Pichrt

Montek val.čt (4).JPG

Montek (Manillon Rouge x Contender)

Chovatel ŠCHK Kubišta

Majitel Lenka Remková

Grace Federica (11).JPG

Grace Federica (Federweisser x Faraday)

Chovatel Oldřich Bajer

Majitel Michaela Refková

Jetta kl.čt (9).JPG

Jetta (Palisco x Diktant III-1)

Chovatel JK Mělník

Timur val.čt. po Tiznit (5).JPG

Timur (Tiznit x Rock´n Roll)

Chovatel Jiří Cipra

Majitel Stanislava Abíková

Denny val.čt. (6).JPG

Denny (Aristo Z x Donegal)

Chovatel MVDr. Viktor Semaník

Majitel EQUISERVIS

Carrista kl.čt (9).JPG

Carrista (Aristo Z x Askari)

Chovatel Roman Mikliš

Majitel Zuzana Matušková

Arisca Nata kl.čt (4).JPG

Arisca Nata (Quick Lauro Z x Admetos Sultanlibe)

Chovatel Jiří Smetana

Arakain II val.čt (9).JPG

Arakain II (Limited x Landruf)

Chovatel Petr Kříž

Majitel Eliška Plotnárková

Ari von Risto val.čt.2010 po Aristo Z (9).JPG

Ari von Risto (Aristo Z x Ramiro-47)

Chovatel MEACONT Praha

Majitel Daniel Horák

Anna-Bell kl.čt.2013 po Aristo Z (3).JPG

Anna-Bell (Aristo Z x Quick lauro Z)

Chovatel Romana Vochozková

Majitel Hana Sedláčková Bradová

Almarion kl.čt.2011 po Quick lauro Z (3).JPG

Almarion (Quick Lauro Z x Sultán)

Chovatel Petra Černá  Rynešová

Arisco val.čt (1).JPG

Arisco (Aristo Z x Palisco)

Chovatel Karel Ptáček

Majitel Jan Šíma

Balantýnka kl.čt (7).JPG

Balantýnka (Ballast x Lumen I)

Chovatel Dana Jirsová

Majitel Vendula Dvoranová

Ben Hun Junior val.čt (1).JPG

Ben Hur Junior (Beethowen x Mir Sada)

Chovatel Zuzana Roubíčková

Majitel Pavel Polák

Blueberry (1).JPG

Blueberry (Cry For Me x Caledo)

Chovatel HORYMAS

Majitel Alice Křivánková

Bonita kl.čt.2008 po Le Patron (1).JPG

Bonita (Le Patron x Dietward-4)

Chovatel Jana Vášová

Čikon val.čt.2010 po Curier, Čirin (2).JPG

Čikon (Curier Carilex x Taifun)

Chovatel Helena Lahodná

Majitel Šárka Lyčková

Caleta kl.čt.2010 po Lord caletto (4).JPG

Caleta (Lord Caletto x Acros)

Chovatel Zdeněk Pittner

Majitel Zbyněk Pittner

Čilika kl.čt.2011 po carpalo (1).JPG

Čilika (Carpalo x Lancelot)

Chovatel Jindra Vodárková

Majitel Radim Rejnek

Danilla (2).JPG

Danilla (Manillon Rouge x Cattaro)

Chovatel Miroslav Fiala

Majitel Caroline Weagová

Dark Berry čt (3).JPG

Dark Berry (Conway-T x Catango Z)

Chovatel Roman Šafrata

Majitel Markéta Šrámková

Fleur kl.čt.2010 po Drosselklang II, Florette II po Falkland (1).JPG

Fleur (Drosselklang II x Falkland)

Chovatel Milan Špulák

Majitel Anna Matějčková

Gina kl.čt (9).JPG

Gina (Drosselklang II x Faraday)

Chovatel Oldřich Bajer

Majitel Ema Saláková

Garisto.JPG

Garisto (Aristo Z x Przedswit XII-52)

Chovatel Veronika Bučková

Majitel Václav Petrus

Gladiátor Donth val.čt.2001 po Grand Step (4).JPG

Gladiátor Donth (Grand Step x Shagya mimoňský-4)

Chovatel Daniela Donthová

Gimmy kl.čt (5).JPG

Gimmy (Montreal x Przedswit XVI-64)

Chovatel Jaroslava Bartoňová

Majitel Ema Saláková

Guffy (3).JPG

Guffy (Gelidus-t x Dietward)

Chovatel Milan Vaňourek

Majitel Martin Šlechta

Jacklin Svržno kl.čt (6).JPG

Jacklin-Svržno (Lombard-1 x Diktant I-36)

Chovatel Václav Hašek

Majitel Petra Pospíšilová

Jennifer HF kl.čt (1).JPG

Jennifer HF (Federweisser x Radegast)

Chovatel Stanislav Hošák

Jetta kl.čt (9).JPG

Jetta (Palisco x Diktant III-1)

Chovatel JK Mělník

Jeny kl.čt.2013 po Drosselklang II (1).JPG

Jeny (Drosselklang II x Genius-4)

Chovatel Rudolf Skřivan

Majitel David Marek

Jumping Le Boba kl.čt (1).JPG

Jumping Le Boba (Jasper´s Boy x Lascadell)

Chovatel B.Hanák a J.Mentlíková

Majitel Jana Táboříková

Lucius Bono val.čt.2010 po Lord Caletto (14).JPG

Lucius Bono (Lord Caletto x Lordanos)

Chovatel Bohuslav Novohradský

Kairo val.čt (2).JPG

Kairo (Manillon Rouge x Quoniam II-125)

Chovatel Hana Padrusová

Majitel Štěpánka Mašková

Kamei Ruf kl.čt (6).JPG

Kamei Ruf (Lyjanero x Porter)

Chovatel Karel Růžička ml.

Land Master val.čt (9).JPG

Land Master (Landprinz x Falun)

Chovatel Olga Potluková

Lady 32 kl.čt (3).JPG

Lady (Loutano´s Orion x Renomee Z)

Chovatel Jiří Václavík

Majitel M+M zfp.

Largo val.čt po Cartouche (5).JPG

Largo (Cartouche x Rex Z)

Chovatel Martina Žilinská

Manillon V  val.čt (6).JPG

Manillon V (Manillon Rouge x Ascot)

Chovatel Jana Vaníčková

Majitel Natálie Špůrková

Marcus val.čt po Manillon Rouge (3).JPG

Marcus (Manillon Rouge x Kadet)

Chovatel ŠCHK Kubišta

Majitel Radek  Skála

Mary kl.čt.2007 po manillon Rouge (1).JPG

Mary (Manillon Rouge x Sahib Kubišta)

Chovatel ŠCHK Kubišta

Majitel Václav Kubišta

Nestea kl.čt (4).JPG

Nestea (Lantino x Quick Lauro Z)

Chovatel Milan Mrzena

Majitel Alena Kozojedová

Nibeta kl.čt.2007 po Beethowen (4).JPG

Nibeta (Beethowen x Lino J)

Chovatel Zdeněk Pittner

Majitel Gabriela Brabcová

Remus val.čt (3).JPG

Remus (Rock´n Roll x Dietward I-6

Chovatel Kolba s.r.o.

Majitel Koňská Louka Ďáblice

Tamarack val.čt (1).JPG

Tamarack (Cannavaro x Andiamo Z)

Chovatel MVDr.Marek Mech

Majitel M+M zfp

Zaclin kl.čt.2014 po clin d´Oir (5).JPG

Zaclin (Clin d´Oir x Mermus R)

Chovatel Michaela Siváková)

Majitel Jana Podešvová

 

Olympie V kl.čt (4).JPG

Olympie V (Aristo Z x Jasmin)

Chovatel Jiří Vejmělek

Majitel Eva Vejmělková

Renesance kl.čt.2007 po Federweisser (6).JPG

Renesance (Federweisser x Radegast)

Chovatel Zuzana Tomášková

Majitel Karel Pleva

Titan (2).JPG

Titan (Federweisser x Topas-23)

Chovatel JK Mělník

Tara-FG kl.čt (1).JPG

Tara-FG (Le Patron x Cassilius)

Chovatel Jiří Ševčík

Quentina-h kl.čt (9).JPG

Quentina-H (Quentin-H x Quidam´s Rubin)

Chovatel Petra Jílková

Šejna kl.čt (5).JPG

Šejna (Autonom x Libertus)

Chovatel Jan Kubrický

Vendeta kl.čt (14).JPG

Vendeta (Volonter-T x Calvero)

Chovatel Zdeněk Hrnčíř

Majitel Hana Marková

Amizar val.čt (10).JPG

Amizar (Aristo Z x Carismo)

Chovatel Milan Razima

Majitel Lenka Hajšmanová

Cena Chodska Domažlice 22.-23.5.2021

Plzeňská oblast

Letošní už 58.ročník ceny Chodska v Domažlicích přilákal spousty diváků, kteří mohli sledovat výkony českých teplokrevníků. Soutěžilo se v ZM-ST*. Vítězem hlavní soutěže se stal Daniel Rolínek s valachem 29/677 Sam (Askato-T) chovatelky Blanky Kovářové v majetku MVDr.Lenky Macháčkové. Umístění v rámci závodů získala také Adéla Císařová s koňmi 3/630 Chesterton (Comics) a 24/286 Ballo The Bear (Cascavello), nebo Kateřina Kolísková s běloušem 21/659 Jasper Gold (Jaspis) a Štěpánka Tomíčková s klisnou 67/827 Tara-FG (Le Patron).

Sam val.čt. (12).JPG

Sam (Askano-T x Jaspis)

Chovatel Blanka Kovářová

Majitel MVDr.Lenka Macháčková

Baloo The Bear (2).JPG

Baloo The Bear (Comics x Ballast)

Chovatel Adéla Císařová

061A4475.JPG

Maharal (Beethowen x Burbon)

Chovatel Svatava Richtrová

Majitel Magda Šroubková

Tara FG (10).JPG

Tara-FG (Le Patron x Cassilius)

Chovatel Jiří Ševčík ml.

Louis Vuitton val.čt.2010 po leonce (7).JPG

Louis Vuitton (Leonce x Argentinus)

Chovatel Pavel Cabák

Majitel Kodadová Sarah, Davida a Nikita

Hip Hop (2).JPG

Hip Hop (Heartbreak ZH x Silvio II)

Chovatel Václav Maroušek

Majitel Alena Chadimová

061A5987.JPG

Sam (Askano-T x Jaspis)

Chovatel Blanka Kovářová

Majitel MVDr.Lenka Macháčková

Jaspers Gold (10).JPG

Jasper Gold (Jaspis  x Grannox)

Chovatel Oldstaj

Majitel Kateřina Kolísková

Air Force One (2).JPG

Air Force One (Quick Lauro Z x Libertus)

Choavtel ENORM Consulting 

Majitel Kateřina Třísková

Unika (4).JPG

Unika (Lagran x Quoniam II-257)

Choavtel Jan Nepraš

Majitel Richard Kolísek

Katango-V val.čt 2012 po Catango HT (5).JPG

Katango-V (Catango HT x Quoniam II-257)

Chovatel Petr Černoch

Majitel Natálie a Lukáš Turkovi

Gucci val.čt.2009 po Gelidus (1).JPG

Gucci (Gelidus-T x Acordino-T)

Chovatel Marcela Šímová

Majitel Gabriela Balounová

Asentra (1).JPG

Asentra (Flyinge Garibaldi x Aristo Z)

Chovatel Tomáš Antony

Zafira čt.kl.2011 po Regent (5).JPG

Zafira (Regent x Javor)

Chovatel Stanislav Jelínek

Majitel Tereza Kasalová

Chesterton (9).JPG

Chesterton (Comics x Glenfiddich)

Chovatel Alena Vasilieva

061A4523.JPG

Delagio (Cannavaro x Przedswit XVI-64)

Chovatel TJ JK Klatovy Luby

Orion D val.čt.2007 po Oscar.JPG

Orion D (Oscar x Jaspis)

Chovatel Dušan Vantroba

Majitel Zdeňka Šimková

Roland val čt.2008 po Rock n Roll (2).JPG

Roland (Rock´n Roll x Feuerglanz)

Chovatel Jaroslav Štrunc

L-Noelle (Laskomina) kl čt po Comero (1).JPG

L-Noelle-Laskomina (Comero x Edminton)

Chovatel Hřebčín Albertovec

Cortana-Ř (3).JPG

Cortana-Ř (Castelano x Cascavello)

Chovatel Jaroslav Říha

Majitel Jana Kašparová

Gucci Kosta val.čt.2013 po Commodor (4).JPG

Gucci Kosta (Commodor x Phill)

Chovatel Marcel Kosta

Majitel Irena Kostová

Pascal val.2003 po Przedswit Klam (1).JPG

Pascal (Przedswit Klam x Filippy)

Chovatel spol.chovatelů koní Morava

Majitel Martin Nechutný

Ringo Starr val.čt.2007 po Catango Z.JPG

Ringo Starr (Catango Z x Sapo)

Chovatel Petr Maršálek

Majitel Augustin Sviták

Cortana-Ř (Castelano x Cascavello)

Chovatel Jaroslav Říha

Majitel Jana Kašparová

Proseč pod Křemešníkem 29.5.2021

Vysočina

Závodní sezonu 2021 otevřela na Vysočině Proseč pod Křemešníkem, kde se soutěžilo v ZM-S**. Nejlepším českým teplokrevníkem zde byl plemenný hřebec 2476 Guiro (Guidam Sohn) chovatele Ing. Ivana Žlábka, patřící ZH Písek. Soutěž stupně  L** a třetí místo v S** vybojovala 16/936 Casilia (Casino Berlin) chovatele Zdeňka Hrnčíře. Dařilo se i Radce Dvořákové s koňmi 91/86 Bastien a 11/850 Cola Sugar ST (Cola Zero).

2476 Guiro (9).JPG

Guiro (Guidam Sohn x Kojak)

Chovatel Ivan Žlábek

Majitel ZH Písek

01 (46).JPG

Casilia (Casino Berlin x Le Patron)

Chovatel Zdeněk Hrnčíř

Cola Sugar St kl.čt (4).JPG

Cola Sugar ST (Cola Zero x Cool Man)

Chovatel Petra Toušová

Bastien (2).JPG

Bastien (Lantino x Gamar)

Chovatel Radka Dvořáková

Armita kl.čt.2003 po arras (1).JPG

Armita (Arras x Cent-22)

Chovatel Horymas

Majitel František Veleba

0 (5).JPG

Violence (Volonter-T, Cindy po Caesar)

Chovatel Eduard Rod

0 (9).JPG

Nedine Manon (Acordino-T x Časpal-10)

Chovatel Vladimíra Davidová

Majitel Martina Zaňáková

0 (65).JPG

Camelia (Casiro I x Corlensky G)

Chovatel Zdeněk Hrnčíř

Majitel Zuzana Nováková

Amelia (18).JPG

Amelia (Amarillo  x Veneur du Luc)

Chovatel Zdeněk Hrnčíř

Arista kl.čt.2011 po Aristo Z (2).JPG

Arista (Aristo z x Polling)

Chovatel David Kratochvíl

Majitel Petra Fišerová

2430 Przedswit richter (8).JPG

Przedswit Richter (Przedswit Jung x Przedswit Klam)

chovatel Marek Richter

Majitel ZH Písek

Anabell kl.čt (15).JPG

Anabell (Amarillo x Lombard)

Chovatel Zdeněk Hrnčíř

Majitel Pavla Záhorová

2718 Volis (2).JPG

Volis FHP (Volonter-T x Ugano Sitte)

Chovatel Zdeněk Hrnčíř

Arleen čt.kl.2011 po Carpalo (4).JPG

Arleen (Carpalo x Assisi del Santo)

Chovatel Lenka Červinková

Majitel Nikola Ečerová

Ashley (3).JPG

Ashley (Security x Sarmat)

Chovatel Michaela Domesová

Majitel Lucie Šilhavecká

Britanica (5).JPG

Britanica (Limited x Rosario)

Chovatel Ondřej Szieklik

Majitel František Adam

Cardinal (6).JPG

Cardinal Colato R x Carbido)

Chovatel Josef Hnát

Majitel Anastázie Hynštová

Canessa kl čt (1).JPG

Canessa (Cassini´s Son-T x Acobat Ii)

Chovatel Jiří Mayer

Majitel Hana Moravecová

Coca (7).JPG

Coca (Carbido x Lancester)

Chovatel Zdeněk Hrnčíř

Cairon (2).JPG

Cairon (Poldori x Cavalet trojský)

Chovatel Monika Kupková

Majitel Lucie Kupková

Cairon (2).JPG

Britanica (Limited x Rosario)

Chovatel Ondřej Szieklik

Majitel František Adam

Darius.JPG

Dárius (Dantes x Thunder van de Zuuthoeve)

Chovatel Jan Jirásek

Majitel Bohumil Veselý

Dafne (1).JPG

Dafne (Christon x Dantes)

Chovatel Lenka Rumreichová

Majitel Monika Sánová

Casper val.čt (10).JPG

Casper (Cocain x Catango Z)

Chovatel Zdeněk Hrnčíř

Džibara (4).JPG

Džibara (Ballast x Dietward I-6)

Chovatel Bohumil Veselý

Demi kl.čt po cascalo (2).JPG

Demi (Cascalo x Colato R)

Chovatel Bohumil Veselý

Figaro (1).JPG

Figaro (Scyris x Duramus II)

Chovatel Claustra

Majitel Matěj Sukdolák

griliáš (1).JPG

Griliáš (Canturino x Wisconsin van de Cruyenvenvelden)

Chovatel Petr Molík

Jasper (7).JPG

Jasper (Volonter-T x Carbido )

Majitel Kristina Siroka

Majitel CARWERO

Happy Day val.čt (6).JPG

Happy Day (Heartbreak ZH x Curier Carilex)

Chovatel Veronika Dáňová

Jiskra (2).JPG

Jiskra (Volonter-T x Landino)

Chovatel Jaroslav Grodl

latien (2).JPG

Latien (Lantino x Lombard)

Chovatel Josef Kincl

Majitel Adéla Drejčková

Lancerta ST (2).JPG

Lancerta ST (Lyjanero x Topas-8)

Chovatel Petra Toušová

Matrix-Ch val.2007 čt (1).JPG

Matrix-CH (Regent x Veneur du Luc)

Chovatel Pavel Matoušek

Majitel Petra Vichrová

mystik hř.2008 po QUICK LAURO Z (1).JPG

Mystik (Quick Lauro Z x Quoniam pecínovský)

Chovatel Adéla Hofbauerová

Majitel Aneta Monhartová

Meranti-Ch (1).JPG

Jiskra (Volonter-T x Landino)

Chovatel Jaroslav Grodl

Qaid (3).JPG

Qaid (Quadam x Corrado II)

Chovatel Patrik Sukdolák

latien (2).JPG

Meranti CH (Veneur du Luc)

chovatel Pavel Matoušek

majitel Eva Čadková

Olympie V (6).JPG

Olympie V (Aristo z x jasmin)

Chovatel Jiří Vejmělek

Majitel Eva Vejmělková

Quida kl.čt (2).JPG

Quida (Quentino x Dantes)

Chovatel Petr Rydval

Majitel Patrik Sukdolák

Quinci (12).JPG

Quinci (Quick Lauro Z x Corsár)

Chovatel Zdeněk Hrnčíř

Valentina kl.čt. po Volonter-T (5).JPG

Valentina (Volonter-T x Casiro I)

Chovatel Zdeněk Hrnčíř

Majitel JK GLOD Čejov

Tracoma (3).JPG

Tracoma (Comero x Lopez)

Chovatel Kateřina Radvanská

Majitel Lucie Rudygáčková

Sunny day (4).JPG

Sunny Day (C-Indoctro II x Boston)

Chovatel Lucie Šebková

Majitel Žaneta Matějková

Savana (11).JPG

Savana (Warness ZH x Mr.Bid 

Chovatel Bohuslav Šubr

varmon kl.čt (3).JPG

Varmon (Volonter-T x Heartbreak ZH)

Chovatel Zdeněk Hrnčíř

Valter (17).JPG

Valter (Volonter-T x Lancester)

Chovatel Zdeněk Hrnčíř

Vigos (6).JPG

Vigos (Catango Z x Green Tune)

Chovatel Luboš Kucharovič

VIRGINIE Q DE LABORIE (6).JPG

Virginie Q de Laborie (Quidam x Carbido) Chovatel Lucie Sýkorová

 
MČR v drezuře Zduchovice 11.-15.8.2021

MČR v drezuře

Ve dnech 11.8.-15.8. probíhalo MČR v drezuře a paradrezuře ve Zduchovicích. Počet českých teplokrevníků zde nebyl příliš velký, ale i tak dokázali získat umístění.

V kategorii dětí odstartovalo 16 dvojic. Výkonem 67,982% čtvrté místo vybojovala D.Prokešová a valach 63/436 Valmont (Valát-19, 6/119 Jiskra po Tuzex) chovatele René Prokeše, v majetku JK Farmy Mansberk. Jedenáctá skončila s 63,157% T.Petráchová s klisnou 20/927 Avelange (Chico´s Boy, Aranka po Baladin de L´Oir) chovatelky Ing. Jany Kreidlové, v majetku firmy Horse Expert. Mezi mladšími juniory zlatou medaili vybojovala Johana Vašáryová v sedle holandského teplokrevníka 2495 Firestone, hřebce licentovaného pro plemennou knihu českého teplokrevníka. Pátá se umístila s 62,693% A.Jakubcová a valach 7/505 Darcy (Daf Ondráš, Gayness po Glowing) chovatelky Barbory Čermákové, v majetku Vandy Bukovské. Šestá N.Krakovičová s valachem 14/690 Lambrusco (Lopez-17, 15/342 Scarlet po Baladin de L´Oir) chovatele Josefa Kopečného, v majetku Zuzany Krakovičové. 

Kategorie starších juniorů byla bez českých teplokrevníků, ale v U25 jich odstartovalo pět. Bronzovou medaili získala s 68,150% Laura Lišková s valachem 14/729 Worman (Workington, Madonna po Markus Deak) chovu Ladislava Umlaufa, v majetku společnosti Netconcept. Čtvrtou dekorovanou byla s 65,419% B.Zourková s valachem 47/735 Fénix (Federweisser, 1/648 Doris po Walzerkönig) chovatele Petra Vančury, v majetku Marcely Zourkové. Pátá P.Svobodová měla 63,356% s valachem 31/31 Flop (Frühesch-2, 31/361 Peggy po Ronald) chovatele Pavla Studničky, v majetku Milana Svobody. Sedmá se umístila K.Kačírková a ryzák 19/554 Dantés (Poldori, Dilana po Veronal) chovu Olgy Smolové, v majetku Petry Kačírkové. Deváté místo obsadila E.Floriánová s klisnou 31/193 Reggie (Con Cosmos, Č 1646 Arika po Fors) chovatele Jana Vaňhy, v majetku Ivy Floriánové.

Ve velké rundě startovala Petra Miki Civišová s klisnou 1/688 Mary Lou (Beethowen, 1/144 Christinne po Ballast) chovatelky Ing. Dany Holíkové, v majetku MUDr. Josefa Kopečného. Ta však měla v soutěži dva koně a do třetího kola si vybrala valacha Europe-M. V malé rundě nestartoval žádný český teplokrevník, ale toto plemeno prokázalo mimořádný charakter pro soutěže paradrezuristů. Na MČR v paradrezuře Gr.I-V. zlato vybojoval Vladimír Votřel s klisnou 67/788 Lilie (Federweisser, 65/858 Lolita po Radegast) chovu VFU Brno, v majetku Mgr. Hany Mášové. Bronz patřil Janu Rousovi v sedle valacha 73/701 Codam (Comero, 48/345 Damba po Grando) chovu hřebčína Albertovec, v majetku jezdce. Zlato v paradrezuře nezařazených má Kristýna Rudolfová s valachem 48/869 Orso Grigio (Belfast Vasury, 41/314 Gabriela po Belendek pecínovský) chovatelky Lenky Prokešové, v majetku JUDr. Marka Piláta. Stříbro patří J.Plhákové s klisnou 17/728 Lindou (Limited, JČ 88 Karina po Biskaj liberecký) chovatele Miroslava Klimeše, v majetku JK ŠERM. Bronzová medaile náleží D.Kiliánové s valachem 37/132 Fram (Amio, Francii po Grandchant) chovu EQUI Bořeň Svinčice, v majetku Danuše Sedláčkové. 

V soutěži družstev se za jižní Čechy prosadil valach Bohém (Ballast, Casablanca po Continue) chovu hřebčince Tlumačov , v majetku jezdkyně Veroniky Gajdolínové. Ten vybojoval bronzovou medaili.

Z dalších českých teplokrevníků startovali za páté dekorované družstvo Severomoravské oblasti valaši 67/940 Alonzo-M (Al Campo, 69/776 Unie po Lopez) chovu Petra Michálka, v majetku jezdkyně Michaely Vajbarové a 63/480 Mawerick (Carismo, 53/479 Óda po Duman) chovatelky Magdy Soukeníkové, v majetku JK Stará Pošta Austerlitz. Sedmé družstvo nabídlo pohled na valacha 18/361 Cassanova (Cassilius, 18/352 Tarantule po Boston) chovatele Petra Kříže, v majetku Martiny Horákové. Za Plzeňskou oblast odstartoval ještě valach 45/225 Rock (Roch´n Roll, 43/907 Cleo po Caletto III) chovatele Ing. Pavla Lojdy, v majetku jezdkyně Evy Šůlové.

Valmont (4).JPG

Valmont (Valát-19 x Tuzex)

Chovatel René Prokeš

Majitel JK farma Mansberk

Lambrusco (5).JPG

Lambrusco (Lopez-17 x Baladin de L´Oir)

Chovatel Josef Kopečný

Majitel Zuzana Krakovičová

Codam (3).JPG

Codam (Comero x Grando)

Chovatel hřebčín Albertovec

Majitel Jan Rous

Fram (1).JPG

Fram (Amio x Grandchant)

Chovatel EQUI Bořeň Svinčice

Majitel Danuše Sedláčková

cassanova.JPG

Cassanova (Cassilius x Boston)

Chovatel Petr Kříž

Majitel Martina Horáková

Avelange (1).JPG

Avelange (Chico´s Boy x Baladin d´loir)

Chovatel Jana Kreidlová

Majitel Horse Expert

Mary Lou.JPG

Mary Lou (Beethowen x Balalst)

Chovatel Dana Holíková

Majitel Josef Kopečný

darcy (3).JPG

Darcy (Daf Ondráš x Glowing)

Chovatel Barbora Čermáková

Majitel Vanda Buchovská

Lilie (2).JPG

Lilie (Federweisser x Radegast)

Chovatel VFU Brno

Majitel Hana Mášová

Orso.JPG

Orso Grigio (Belfast Vasury x Belendek pecínovský)

Chovatel Lenka Prokešová

Majitel Marek Pilát

Bohém (1).JPG

Bohém (Ballast x Continue)

Chovatel ZH Tlumačov

Majitel Veronika Gajdolínová

Rock (1).JPG

Rock (Rock´n Roll x Caletto III)

Chovatel Pavel Lojda

Majitel Eva Šůlová

Linda (3).JPG

Linda (Limited x Biskaj liberecký)

Chovatel Miroslav Klimeš

Majitel JK ŠERM

Bohém (7).JPG

Bohém (Ballast x Continue)

Chovatel ZH Tlumačov

Majitel Veronika Gajdolínová