top of page

Celostátní přehlídka tříletých klisen ČT

Aktualizováno: 7. 9. 2021

Vítězkou celostátní přehlídky tříletých klisen plemene český teplokrevník se stala klisna 91/765 Hope (12. 5. 2018, Hickstead White x Ratina po Ramiro - 47) chovatele i majitele Radka Křídla z Radovesnic. Tento chovatel zaznamenal již druhý takto významný úspěch v řadě, kdy v loňském roce zvítězila na celostátní přehlídce klisna Mona Lisa z téhož chovu.

Tato elegantní a ušlechtilá klisna zaujala komisi nejen svým exteriérem, ale také mechanikou pohybu, zejména v klusu. Samá superlativa se dají adresovat v případě hodnocení této klisny a gratulujeme chovateli k dalšímu zdařilému produktu českého chovu.Na druhém místě se umístila klisna 14/171 Byzanc (Cassilius x Belgie po Furioso jílovský) chovatele Františka Jungvirta z Horní Plané. Tato sympatická klisna je v dobrém typu s dobře nasazeným krkem a velmi souladná. Korektní je taktéž fundament. Byzanc se umístila na oblastní jihočeské přehlídce a tak hrdému chovateli přidala další cenné umístění i na celostátní přehlídce.


Na třetí příčce se umístila klisna 16/4 Gona (Guidam Sohn x Corlena po Corlensky G) chovatele i majitele Zdeňka Hrnčíře. Tato ušlechtilá klisna v moderním sportovním typu zaujala komisi energickým pohybem, dobrým typem, silnou zádí a korektním fundamentem.

Na čtvrtém místě se umístila odchovankyně ZH Tlumačov, klisna 90/705 Tsunami (Cola x Tamara po Edminton) Tato sympatická klisna s velmi dobrým pohlavním výrazem, dobře tvarovaným krkem a velmi dobrou mechnikou pohybu si právě svým předvedením v pohybu vybojovala účast ve finálové pětici.


Pátou příčku obsadila vítězka západočeské přehlídky klisna 26/617 Chantall ( Guidam Sohn x Chanell Z po Chardonnay Z) chovatele i majitele Martina Rýdla z Nýřan. Tato rámcová klisna v dobrém sportovním typu s velkým výrazným okem předvedla, že i v pohybu dokáže být pružná a prostorná.Komise pracovala ve složení Ing. Hana Civišová Ph.D., Karel Lacina a Jan Míček a konstatovala, že všechny klisny byly velmi dobře připraveny a prezentace zúčastněných klisen byla na velmi dobré úrovni. Děkujeme chovatelům, kteří přivezli své tříleté klisny na přehlídku a jejich snaha bude oceněna v podobě příspěvku na dopravu klisen a ustájení zdarma. Klisny umístěné na prvních pěti příčkách obdrželi velmi štědrou finanční dotaci v celkové výši 30.000 Kč (8000 - 7000 - 6000 - 5000 - 4000) a těšíme se na další ročníky klisen českého chovu.


Fotogalerie z akce :Ing. Hana Civišová, Ph.D

612 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page