top of page
  • rpkct2

Jarní třídění v písecké odchovněDne 12.5.2022 proběhlo první letošní jarní třídění teplokrevných hřebečků v písecké odchovně. Krásné počasí přivítalo početnou diváckou kulisu a novodvorských stájích byly předvedeny ročníky 2021 a 2020. Kompletní výsledky naleznete v přiložených protokolech.

V ročníku 2021 zaujala komisi celkem sourodá a souladná kolekce hřebečků po otci Lamaze TN, kteří jsou všichni dobře narostlí v dobrém typu a nadprůměrní ve skoku a mechanice pohybu. Nejlépe hodnoceným hřebečkem ročníku 2021 se stal hřebeček Cyrius (Heartvit ZH x Cassini´s Son-T, chovatel a majitel: ZH Písek) s celkovým hodnocením 8,17 bodů. Skokem a mechanikou přesvědčil hřebeček Heartboy chovatelky a majitelky Zuzany Šlapalové po hřebci Heartbreak ZH z matky Quatemal po Quirado, který obdržel dílčí známku 8,42 a právem se stal nejlepším hřebečkem v ročníku dle hodnocení pohybu.

Dvouletý ročník čítal 13 hřebečků a nejlépe byli hodnoceni dva potomci hřebce Noowanda Semily. Hřebeček Nomád chovatele Petra Pose je z matky Baletka po Limited a hřebeček Veget z matky Vega po Coriano chovatelky Petry Bohá