top of page

Výstava v Olomouci

Svátkem chovatelů koní z Moravy je šampionát všech koní, který nabízí nejen přehlídky, ale i doprovodný program. Koná se pod hlavičkou SCHKMS v čele s neúnavným předsedou MVDr. Františkem Horníkem.

V rámci VI. Moravského šampionátu v Olomouci ve dnech 6.-7. srpna tradičně komise vybírala tříleté teplokrevné klisny a hříbata ročníku 2021 na celostátní přehlídku do Písku. Tříletých klisen se sjelo šest. Nejlepší bodové ohodnocení získala 90/708 Trefa (Compliment, 54/876 Thalia Colato R) chovu a majetku ZH Tlumačov. Tako klisna už dokázala zvítězit při finálové přehlídce hříbat v roce 2018 v Pardubicích. Otec Compliment prošel seriálem KMK a má výkonnost S**, z chovu již byl vyřazen. Matka Thalia získala akceleraci za zkoušky výkonnosti. V chovu už dala klisnu Tequila po Lord Weingard. Druhá se umístila 65/818 Aquida (Quidam, 65/385 Angie po El Paso II) chovu ZD Bruzovice, v majetku Veroniky Brabcové. Třetí místo patřilo ryzce 90/702 Jamie HF (Galandro ZH, 67/624 Jennifer HF po Federweisser) chovu Stanislava Hošáka, v majetku Adama Fialy. Čtvrtá se umístila 67/644 Khaleesi (Guidam Sohn, 65/455 Kapka Rosy po Papillion) chovatelky a majitelky Evy Krivé. Zbývající dvě klisny byly 90/705 Tsunami (Cola, 73/604 Tamara po Edminton) chovu ZH Tlumačov a 90/715 Gaia (Galandro ZH, 65/819 Rubi po Radegast) chovatelky Moniky Jaškové, v majetku Jiřiny Rauerové. Klisna Tsunami pochází ze stejné rodiny jako vítězka, její matka Tamara je zároveň babičkou Trefy.Hříbátek posoudila komise deset, z toho osm českých teplokrevníků. Mezi hřebečky zvítězil Lotos Z (Locardo-H), 65/346 JLB Tizzy po Comero) chovatelky a majitelky Lenky Zemanové. Jeho otec Locardo-H byl při výběru ČT prémiován a hřebeček pochází z prvního ročníku potomstva. Nyní tento plemeník úspěšně startuje v seriálu KMK. Matka JLB Tizzy z chovu rodiny Bosákových dosáhla ve skákání stupně S** Druhý se umístil Cornes HT (Come Undone, 90/160 Ornesca po Cascalo) chovu a majetku ZH Tlumačov. I tento hřebeček pochází z prvního ročníku bělouše Come Undone, kterého rada PK po výkonnosti zařadila v lednu 2020. Bába Ornella dala plemeníka 2481 Cannor. Třetí místo obsadil Quentin VH (Quaid, 68/815 Lady Elisabeth Eibisch II) chovu Venduly Hořínkové. Čtvrtý skončil hřebeček moravského teplokrevníka a pátý hřebeček v teplokrevném typu.

Mezi klisničkami zvítězila Francis RVP (Quaid, 67/661 Francesca po Gottward) chovu a majetku Radka Vitáska z Bruzovic. Dcera chovatelsky oblíbeného hannoverského Quaida je z dvacetileté matky, která už dokázala dát dceru s výkonností T**. V loňském roce se další její dcera a vlastní sestra vítězky, Quia Ferrata s úspěchem účastnila jak celostátního finále tříletých klisen v Písku, tak i soutěže skoku ve volnosti. Druhá se umístila Carwita de Rossi (Fürst Wilhelm, 54/924 Carmen po Christon) chovatele Rostislava Zicha. Třetí místo patřilo klisničce Vltava RVP (Millenium, 90/399 Visla Swarovská RVP po Swarovski) chovatele a majitele Radka Vitáska z Buzovic. Čtvrá se umístila klisnička stejného chovatele Capriola RVP (Ares, Connie po Clinton II). Pátá San Ginny (Gentleman IV, 90/675 San de Sheynne po Heartbreak ZH) chovatelky a majitelky Dominiky Balkové. V doprovodném programu byli předvedení plemenní hřebci 2686 Ares a 2733 Locardo-H.


Fotogalerie z archivu pořadatele :200 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page