top of page

Výstava v Sedličkách

Aktualizováno: 17. 8. 2021

Oblastní přehlídku hříbat a klisen uspořádala JŠ Valdštejnská obora v Sedličkách u Jičína dne 15.srpna. Stejně jako v jiných oblastech zde byla možnost předvést koně všech teplokrevných plemenných knih, ale do celostátního finále v Písku postupovali pouze čeští teplokrevníci.

Přehlídkám předcházel svod tříletých klisen, které zapisoval inspektor Ing. Otakar Vondrouš. S původy a majiteli jednotlivých klisen seznámil diváky Aleš Kučera. Inspektor zapsal 7 klisen, jejich hodnocení proběhlo veřejně. Podle ohlasů některých majitelů koní jim vyhovoval zápis a přehlídka koní o víkendu, kdy si nemuseli brát dovolenou. Pořadatel akce nevybíral žádný účastnický poplatek.

V rámci přehlídky hodnotila komise 7 klisen. Pět jich příslušelo k českému teplokrevníku a 2 k PK CS. Vítězkou se stala ryzka 41/787 Johanka (Lord Weingard, 41/762 Jovanka po Guidam Sohn ) chovu Josefa Volfa v majetku Veroniky Glaserové. Otec klisny Lord Weingard působil jako akcelerační hřebec v pronájmu ZH Tlumačov, matka Jovanka absolvovala drezury stupně L. Druhá se na výstavě umístila 43/830 Alfa (Aristo Z, 43/860 Cavaleria po Comero) chovu a majetku JŠ Valdštejnská obora. Otec klisny, Aristo Z má výkonnost T*** a působí jako akcelerační hřebec, aktuálně v hřebčinci Písku. Matka Cavaleria dosáhla ve skákání stupně T**. Alfa je jejím druhým potomkem v chovu už dala klisnu Centinu po Cartouche. Rodina matky pochází z chovu hřebčína Kladruby nad Labem. Třetí se umístila 31/800 Consuela (Cool Paradise, 73/387 Constance po Lombard) chovatelky Michaely Lančové, v majetku Jana Chýle. Otec Cool Paradise dosáhl ve skákání stupně T**, jeho potomstvo má aktuálně výkonnost ST**. Matka Constance byla velmi zdařilým produktem chovu MVDr. Víta Holého. Kromě výkonnosti ST**, které předcházela úspěšná kariéra v seriálu KMK je to velmi krásná klisna, ohodnocená při zápisu 8,2 body. Ve sportu startovala v letech 2004-2016. Nejvýznamnějších úspěchů dosáhla pod Tomášem Navrátilem. Dále ji jezdil Luboš Vondráček, jeho dcera Linda a v závěru kariéry sloužila jako učitelka Michaele Lančové. Rodina matky pochází z chovu hřebčína Albertovec, bába Carina (Amon) absolvovala parkury na úrovni S**. Je škoda, že Constance nebyla v chovu více využita.

Čtvrtá se na výstavě umístila 43/826 Honda (Aristo Z, 45/628 Horda po Quidam) chovatele a majitele Ing.Otakara Vondrouše. Ostatní skončily společně na pátém místě.

Klisniček vystavovali chovatelé celkem sedm. Pět jich příslušelo k českému teplokrevníku, jedna k PK CS a poslední ke KK. Zvítězila klisnička Nicoleta (Lotar, 90/442 Napoleona po Lord Weingard) chovu JŠ Valdštejnská obora. Plavák Lotar pod sportovním jménem Yellow Man startoval v do stupně T**, nejvýraznějších úspěchů dosáhl pod Ludvíkem Jandourkem. Je k dispozici pouze prostřednictvím inseminačních dávek pro PK KK a CS . V chovu dal syna Pigmenta Kinského. Rodina matky pochází z chovu hřebčína Kladruby nad Labem.

Druhá se umístila klisnička 44/842 Hifry (Faustinus, 44/469 Hispa po Cry For Me) chovatelky a majitelky Pavlíny Lelkové. Otec klisničky drezurní hřebec Faustinus působil v pronájmu ZH Tlumačov. Matka Hifry má výkonnost S v drezuře, bába Hilta po Landos skákala parkury S**. Třetí místo obsadila klisnička Compacta (Catero, Winnies Girl po Quidam´s Rubin) v majetku JŠ Valdštejnská obora. Čtvrtá skončila Andromeda S (Stakkato Gold, 46/87 Savana S po Askano) v majetku Terezy Bohumské.

Hřebečků posuzovala komise pět. Postup na celostátní přehlídku si vybojoval ryzák Falco (Faustinus, 11/861 Dorotka po Dormane du Puy) chovatelky Petry Pohlové. Druhý se umístil Cimby (Caleri II, 73/433 Kira po Dantes), jehož chovatelem a majitelem je Jan Chýle. Hřebeček pochází z prvního ročníku holštýnského Caleriho (TT**) a má neméně zajímavou matku. Kira chovu Luboše Vondráčka dosáhla ve skákání ST**, její matka Kréda albertovského chovu startovala pod Jaroslavem Jindrou na úrovni T. Třetí místo obsadili společně hřebečci Cratero (Catero, Queen Pilgrim po Quidam´s Rubin) chovu JŠ Valdštejnská obora a Leopard (Leonidas, 43/379 Cambela po Campbell) stejného chovatele.


Fotogalerie z přehlídek klisen a hříbat :


Fotogalerie starších koní483 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page