top of page

ZZV klisen v Písku

Aktualizováno: 23. 8. 2021

Letošní základní zkoušky výkonnosti tříletých klisen českého teplokrevníka začaly dne 19.srpna v Písku. Chovatelsky silná jihočeská oblast dokázala připravit 15 adeptek, které hodnotila stejná komise jako u výstav: Václav Horký , Ing. Hana Civišová a Mgr. Kateřina Hanušová. Po dokončení drezurní části opět majitelé a přítomní diváci slyšeli hodnocení všech klisen z úst Hany Civišové.

Z patnácti klisen zkoušky dokončilo 14 adeptek, jedna byla vyloučena při opakovaných chybách při volnosti. Její majitelé však mohou využít některého z dalších termínů, protože klisny mají možnost si zkoušky opravit . Dalším termínem mohou být třeba Cejsice u Vimperka dne 30.8.

S nejvyšším bodovým hodnocením 8,75 bodu dokončila westfálská klisna Calgary-MF (Canoso, 16/802 Libertina po Lord Caletto) JUDr. Magdy Frantlové. Klisna na obdélníku předvedla pod svojí majitelkou rutinovaný výkon, který jí přinesl hodnocení akceleračním programem. Otec klisny, holštýnský Canoso v majetku stáje Sprehe byl hodnocen na körungu jako nejlepší skokový hřebec, se známkou 10. Je také vítezem kvalifikace Bundesšampionátu. Pod Tanjou Sprehe dosáhl výkonnosti 145cm, stejně jako jeho potomstvo. Matka Libertina už v chovu dala valacha Calipo po Cocain. Bába Lady Great po Great Pleasure dosáhla ve skákání úrovně L**.Druhá se v ZZV umístila 13/114 Etiopie (Chin Champ´s Calando, Crazy Cecil po Cent Timpex) chovatele Luboše Kozáka mladšího, v majetku L.Kozáka a Jiřího Čermáka. Klisnu sedlala Hana Stránská, získala 8,33 bodu a hodnocení akceleračním programem. Holštýnský otec Chin Champ´s Calando absolvoval výběry hřebců pro PK ČT i CS. Výběr CS roku 2014 v Mněticích vyhrál, v Herouticích vybrán nebyl. Zařazení do ČT obdržel až v roce 2016. Ve sportu startoval necelé 2 sezony pod Eliškou Bielko na úrovni S*. Následně byl prodán do USA. V ČR dal 8 potomků, z toho 7 klisen a jednoho hřebce. Matka Crazy Cecil plemene rakouský teplokrevník se narodila v hřebčíně Obora. V chovu dala plemenného hřebce 2467 Bannany, který zvítězil také ve výběru CS a následně byl odprodán do zahraničí.
Třetí klisnou s akceleračním výsledkem 8,11 bodu byla 13/117 Eliss (Chin Champ´s Calando, z 14/663 Almia po Palisco chovu a majetku Luboše Kozáka mladšího. Z šesti potomků Almii je nejlepší klisna Carina po Carpalo, která pod Eliškou Bielko dosáhla výkonnosti S*.Zbývající klisny v Písku skončily s hodnocením 7,16 - 7,99 bodu, to znamená se zápisem v hlavní plemenné knize. Nejvíce potomků, celkem 3 měli ve zkouškách Chin Champ´s Calando a Guidam Sohn. Dvě klisny se narodily po hřebci Cassilius. Dále bylo prezentováno potomstvo plemeníků: Canoso, Cassini´s Son-T, Capibara, Contrast HG, Quaid, I´m Jaguar a Hickstead White. Dle plemenné příslušnosti 9 klisen patřilo k českému teplokrevníku, 4 k PK CS a zbývající 2 klisny příslušely k westfálskému koni.


Fotogalerie z akce:
302 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page