ZZV Sedličky

Čtvrtek 16.9. patřil kromě západočeských zkoušek výkonnosti také těm východočeským. Do Sedliček u Jičína se sjelo 11 klisen. Šest příslušelo k českému teplokrevníku a 5 ke slovenskému teplokrevníku-cs. Pouze Aristo Z měl ve zkouškách 2 dcery , ostatní plemeníci byli zastoupení jediným potomkem : Monaco, Quaid, Capibara, Chiron, Diktant slatiňanský , Caruso, Tiznit, Belendek. Do akceleračního programu postoupilo 5 klisen, 6 se jich posunulo s hodnocením 7,26-7,97 do HPK.

Se ziskem 8,37 bodu zvítězila ryzka 43/830 Alfa (Aristo Z, 43/860 Cavaleria po Comero) chovu a majetku JŠ Valdštejnská obora. Výborně se pohybující klisna na sebe upozornila už při oblastní přehlídce tříletých klisen, je škoda, že majitelé nevyužili možnosti zúčastnit se finále. Aristo Z byl ve sportu dostatečně prověřen a i jeho dcery už dosáhly úrovně T** (Orida-M, Asile de Paix P.) Matka Alfy, klisna Cavaleria dosáhla ve skákání výkonnosti T** pod Petrem Vančurou. Ve sportu už má dceru Certinu po Cartouche, startující ve všestrannosti do úrovně L**. Bába Fauna K dala kromě Cavalerie dceru Afroditu (Amarillo) skákající na úrovni S*.


Druhá se s výsledkem 8,27 bodu umístila 45/737 Mia Bella (Monaco, 45/614 Madison po Volonter-T) chovatelky a majitelky Jitky Vachulkové. Otec Monaco byl pronajat z hřebčína Sprehe a zvítězil v testu hřebců roku 2016. Matka Madison ve sportu testována nebyla, ale bába Maruška chovu Jana Bubna dosáhla výkonnosti ST ve skákání a L v drezuře. Třetí skončila s 8,19 body tmavá ryzka 43/826 Honda (Aristo Z, 45/628 Horda po Quidam) chovatele a majitele Otakara Vondrouše.


Do akceleračního programu se dále dostaly klisny 79/687 Queene-DT (Quaid, Faraday po Hombre) chovu a majetku Daniely Douchové a 80/55 Kordula (Capibara, 45/690 Katty po Landos) v majetku Martiny Studnikové. Zajímavostí zkoušek bylo, že v nich startovalo několik potomků po už nežijících plemenících. Ze zmražené dávky zde byla prezentována dcera militaristy Tristana (Diktanta slatiňanského), nebo dcera plnokrevného Belendeka.

54 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše